Доступність посилання

ТОП новини

Трагедія в іракському паламенті


Юрій Дулерайн Нью-Йорк, 13 квітня 2007 рік (RadioSvoboda.Ua) – Сполучені Штати засудили черговий терористичний акт у Багдаді, де наслідком потужного вибуху бомби, підкладеної у кафетерії іракського парламенту, вісім чоловік загинуло, включаючи щонайменше двох депутатів, і десятки отримали поранення.

Президент Джордж Буш у заяві у Білому домі висловив співчуття народові Іраку і наголосив, що іракський парламент – це місце, де засідають депутати, обрані дванадцятьма мільйонами людей, які взяли участь у демократичному голосуванні: “Це відповідає нашим власним інтересам — допомогти молодій демократії з тим, щоб вона була здатною не лише вижити і керувати своїми справами, а й захищатися проти екстремістів і радикалів”.

“Ми свідомі того, що проблема безпеки у Багдаді залишається поки що невирішеною”, — сказала у Вашингтоні Кондоліза Райс, державний секретар Сполучених Штатів.

Прем’єр-міністр Іраку Нурі Маліки назвав вибух у парламенті “кримінальним актом боягузів” і запевнив країну, що терористам не вдастсься зламати рішучість депутатів. Будинок з”їздів, де відбуваються сесії парламенту, найсуворіше охороняється. Там постійно працюють агенти іракської служби безпеки з собаками, піддаючи обшукові кожного, хто заходить до будинку.

Це вперше теракт стався всередині парламенту, хоча раніше кілька разів будинок обстрілювали з мінометів. З”ясувалося, що бомбу до парламентської ідальні підклав смертник, що числився тілоохоронцем сунітського парламентаря і тому мав постійну перепустку державного службовця. Оглядачі зазначають, що теракт стався попри нову кампанію посилення безпеки з метою дестабілізувати становище у столиці Іраку.
XS
SM
MD
LG