Доступність посилання

ТОП новини

Не «ЧИ», а «КОЛИ» відбудуться дострокові вибори?


Тетяна Ярмощук Київ, 16 травня 2007 (RadioSvoboda.Ua) — Чи зустрінуться сьогодні Віктор Ющенко та Віктор Янукович з членами робочої групи? Чи оголосять Президент та прем’єр дату дострокових виборів? Сьогодні ж, згідно із суботніми домовленостями, робоча група має завершити напрацювання змін до виборчого законодавства.

Дата виборів не є предметом обговорення робочої групи. Її мають узгодити Президент та прем’єр. Коаліціянти ж наполягають, що волевиявлення має відбутися 28 жовтня і не вірять, що завершити перемови вдасться сьогодні.

Регіонал Тарас Чорновіл сказав Радіо Свобода: «Шанси для цього є після зустрічі прем’єра та Президента. Якщо ми хочемо провести чесні вибори, результат яких не буде оспорюватися і його сприймуть скрізь, зокрема й у світі, це все таки вибори восени».

Найоптимальніша та найреальніша дата дострокових виборів, на думку опозиції, — 15 липня. Представник Блоку Юлії Тимошенко Олег Білорус в інтерв’ю Радіо Свобода заявив: «Якщо Регіони та їхні партнери не підуть на швидкі угоди, і втратиться сенс двомісячного циклу, то тоді, згідно з указом Президента, вибори мають бути проведені до 24 червня — і ніяких варіантів. Це дострокові вибори, скорочений цикл, і тут ніхто не має права диктувати, всі підпорядковуються одній процедурі і одному циклові».

Потрібен конструктивний компроміс

На думку ж політолога Олександра Дергачова, сьогодні ситуація може прояснитися за таких умов: «Якщо буде знайдене пакетне рішення, тобто, поряд з датою виборів стоятимуть ще якісь домовленості, то може бути такий компроміс, який дійсно призведе до літніх виборів. Якщо ж буде бракувати цього конструктиву, хоча б такого, досить сумнівного, то буде просто затягування на осінь».

Згідно з указом Президента від 26 квітня позачергові вибори до парламенту мають відбутися 24 червня. Утім, Президентові, очевидно, доведеться видавати третій указ, оскільки терміни підготовки, визначені другим указом, зірвані.

У суботу Президент та прем’єр домовилися, що до середи робоча група має підготувати, а парламент ухвалити необхідні документи для проведення позачергових виборів.
XS
SM
MD
LG