Доступність посилання

ТОП новини

Чому недоплачують викладачам?


Валентина Одарченко Рівне, 8 червня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Лише п’яту частину заробітної плати отримуватимуть аж до вересня викладачі Рівненського державного гуманітарного університету. Принаймні на це їх налаштовує керівництво навчального закладу. Всі без винятку викладачі мовчали про порушення своїх трудових і конституційних прав, тому про цю ситуацію міністр освіти Станіслав Ніколаєнко дізнався тільки під час сьогоднішнього візиту на Рівненщину.

На початку травня доцент Володимир Романюк отримав заробітну плату, менше 300 гривень, що становить чверть його заробітної плати. Подібними виплатами були ощасливлені кількасот викладачів Рівненського державного гуманітарного університету.

Володимир Романюк: «Ще дивнішим є те, що керівництво вузу негласно нас попередило про те, що зарплата у такому розмірі буде виплачуватися аж до вересня. Можна це асоціювати з політикою, а можна дивитися більш прагматично. Можливо, хтось вважає, що раз починаються вступні іспити, то викладачам уже платити грошей не треба – вони собі самі зароблять на студентах… А тим людям, які ще минулого року працювали в приймальних комісіях, грошей так і не виплатили».

Відкрили очі міністрові журналісти

Тим часом міністр освіти і науки України Станіслав Ніколаєнко прибув на Рівненщину з приємним візитом – він вручив ордери на квартири викладачам національного університету водного господарства та природокористування. У залі, де з міністром зустрічалися усі освітяни Рівненщини, викладачі з паралельного вузу кидали репліки: «Одним – ордери, а іншим – навіть зарплати не дають…». Відкрити очі міністрові наважились журналісти.

Станіслав Ніколаєнко: «Я не знав про цю ситуацію. Ми з бюджету фінансуємо ваш університет стовідсотково. Але в них половина контрактників. Бюджет не розділяється в загальній копилці. Тут питання в іншому – ми двічі збільшували зарплату, а контрактники-студенти на 5 років платять одну суму».

У проблемах із виплатами зарплати викладачам вищої школи соціаліст Станіслав Ніколаєнко винить… Президента: «Ми записали в законі, що якщо уряд збільшує заробітну плату, то вуз на цю суму має право підкоригувати плату за навчання. Тому і тягне все першокурсник, якому ми піднімаємо плату. І коли ми це записали в Закон – три вето президентських…».

Міністр обіцяє усе владнати

Втім, міністр пообіцяв, що під час зустрічі з ректором гуманітарного університету Русланом Постоловським обов’язково вирішить цю проблему – ймовірно, наголосив він, університетові доведеться брати кредит. І пообіцяв рівненським і всім іншим доцентам, що незабаром вони отримуватимуть у середньому більше двох тисяч гривень. Чи вірять таким обіцянкам рівняни?

Володимир Романюк: «Виникає питання: Якщо у нас так все добре, як каже міністр, то де ж наші гроші?».

Більшість викладачів нарікають на кабальні умови праці тільки по закутках своїх кафедр. Поскаржитися правоохоронцям та вищому начальству не наважуються.
XS
SM
MD
LG