Доступність посилання

ТОП новини

В Британії відзначають 25-річчя завершення Фолклендської війни.


Олекса Семенченко Лондон, 14 червня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – У Великій Британії вшановують пам’ять жертв війни за Фолклендські острови проти Аргентини, що 14 червня 1982 року завершилася взяттям столиці островів - Порту Стенлі британськими військами. У ці дні у Великій Британії організована низка спеціальних заходів.

Центром вшанування ветеранів Фолклендської війни у Великій Британії стало портове місто Саутгамптон, яке під час війни виконувало функцію тилового забезпечення британських вояків, що відпливали на острови на півдні Атлантичного океану. В Саутгамптоні власті вже влаштували урочистий обід для ветеранів. Також було відкрито меморіальну дошку на кораблі QE2, що перевозив на Фолкленди 5 бригаду піхоти. В кількох місцях, включно з островом Вознесіння на Фолклендах, відбудуться поминальні служби за жертвами.

Аргентина, в якій панувала військова хунта, захопила британську колонію Фолкленди, що в Аргентині мають назву Мальвінських островів, 2 квітня 1982 року. Окупація стала наслідком тертя навколо цієї території, що тривало 1833 року, коли Велика Британія заявила про свій суверенітет над Фолклендами. Ці дії призвели до короткої, але запеклої війни, в перебігу якої загинули 655 аргентинських і 255 британських вояків, а також троє мешканців островів.

Марґарет Тетчер бере участь у святкуваннях

В інтерв’ю на веб-сайті своєї резиденції прем’єр-міністр Тоні Блер сказав, що дії колишнього прем’єра Марґарет Тетчер щодо оголошення війни були правильними і сміливими. Сама Тетчер бере участь у святкуваннях. Вона відвідує бомбардувальник “Вулкан”, що був спеціально відреставрований до цієї дати.

Незважаючи на думку військових, що повернути острови з-під аргентинської окупації може бути неможливим, британський уряд вирішив піти на воєнну операцію. Тетчер розпорядилася організувати експедиційний корпус для бойових дій майже за 13 тисяч кілометрів від Британських островів.

Нині Фолкленди залишаються британською територією, на яку й далі претендує Аргентина. Її уряд відмовився від пропозиції спільно вшанувати жертв війни. Упродовж літа відбудеться ще низка потій на відзнаку 25-річчя завершення війни, включно з парадом ветеранів у центрі Лондона. В четвер у Порті Стенлі торжества розпочнуться з урочистого підняття прапора Об”єднаного Королівства.

Війна 1982 року підняла популярність Тетчер і дозволила її партії виграти наступні вибори. Керівника аргентинської хунти генерала Ґалтьєрі було зміщено з посади й ув’язнено на 3 роки за військову некомпетентність.
XS
SM
MD
LG