Доступність посилання

ТОП новини

Президент має намір винести на референдум проект нової редакції Конституції й запропонувати створити двопалатний парламент і скоротити його чисельність і термін повноважень


«Ми повинні унеможливити перетворення Ради на вищий орган державної влади», — сказав Віктор Ющенко у виступі до Дня Конституції. Про це йтиметься в новому проекті конституційних змін, заявив заступник голови Секретаріату Президента Ігор Пукшин. Він наголосив, що після ухвалення на референдумі текст Конституції не потребуватиме додаткового підтвердження Верховною Радою, а набуде чинності відразу. За його словами, Президент запропонує «бачення, яким чином повинна вдосконалитися Конституція», вже найближчим часом. Водночас, зазначив Пукшин, фундаментальні засади, які є на сьогоднішній день у Конституції, мають зберегтися в новій редакції.


«Я виступаю за посилення принципів парламентаризму. Разом із тим ми повинні унеможливити перетворення Ради на вищий орган державної влади», — сказав Віктор Ющенко у виступі до Дня Конституції.

Про це йтиметься в новому проекті конституційних змін, повідомив заступник голови Секретаріату Президента Ігор Пукшин.

Він наголосив, що після ухвалення на референдумі текст Конституції не потребуватиме додаткового підтвердження Верховною Радою, а набуде чинності відразу.

Україна, сказав представник Секретаріату, «дозріла» до необхідності реформувати парламент і впровадити двопалатний парламент.

«Нижня палата має ухвалювати закони, затверджувати Держбюджет — суто законодавча діяльність. Верхня палата виконуватиме функції затвердження тих законів, які ухвалює нижня палата, а також кадрові питання, які виникають», — заявив Пукшин.

За його словами, Президент запропонує «бачення, яким чином повинна вдосконалитися Конституція», вже найближчим часом.

Водночас, зазначив Пукшин, фундаментальні засади, які є на сьогоднішній день у Конституції, мають зберегтися в новій редакції.

Верховна Рада 5 скликання, розпущена Президентом як неповноважна, планувала цього ж дня, в середу, розглянути інший проект змін до Конституції України, який підготував її Голова, але відклала це питання.

В Україні, яка є унітарною державою, наразі однопалатний парламент. Зараз конституційний термін повноважень парламенту становить 5 років. До Верховної Ради входять 450 депутатів.

У двопалатних парламентах, які існують в унітарних державах, верхня палата переважно має за завдання ще раз розглядати законодавчі акти, ухвалені нижньою палатою, і ще раз схвалювати — або відхиляти — їх.

Найчастіше двопалатні парламенти існують у федеративних державах, тоді верхня палата зазвичай також має функцію представництва федеральних складових країни, а нижня — всієї держави загалом.
XS
SM
MD
LG