Доступність посилання

ТОП новини

ПАРЄ схвалила звіт зі звинуваченням ЦРУ США в утримуванні таємних в’язниць на території Східної Європи


У своїй резолюції Парламентська Асамблея Ради Європи закликала до реабілітації і відшкодування затриманим у таких в’язницях. ПАРЄ також закликала уряди 47 країн — членів Ради Європи надати всі матеріали за фактами незаконної діяльності Центрального розвідувального управління США на території цих країн.

У своїй резолюції Парламентська Асамблея Ради Європи закликала до реабілітації і відшкодування затриманим у таких в’язницях.

ПАРЄ також закликала уряди 47 країн — членів Ради Європи надати всі матеріали за фактами незаконної діяльності Центрального розвідувального управління США на території цих країн.

Виступаючи на сесії ПАРЄ у Страсбурзі, швейцарський парламентар Дік Марті, який очолював розслідування про таємні в’язниці ЦРУ, наголосив, що ніякою таємністю не можна виправдати порушення прав людини.

Звіт, що його Марті оголосив на початку місяця, звинувачує ЦРУ в утримуванні таємних в’язниць для затриманих підозрюваних у тероризмі на території Польщі і Румунії в 2003—2005 роках.

Автор звіту стверджує, що колишній Президент Польщі Александр Квасьнєвський і колишній і нинішній Президенти Румунії Йон Ілієску і Траян Бесеску схвалили цю діяльність і мають понести відповідальність за це.

Дік Марті при цьому посилався на неназвані джерела і не навів жодного прямого доказу своїм твердженням.

Представники Польщі й Румунії категорично відкидають звинувачення і називають їх вигадкою. Але на сесії ПАРЄ жодна з їхніх поправок до резолюції, які мали подати думку цих країн, не пройшла.

У звіті також скритиковано Німеччину й Італію за те, що вони чинили перешкоди розслідуванню Марті, зокрема, посилаючись на державну таємницю.

Президент США Джордж Буш минулого року визнав існування таких в’язниць у минулому. Але він не назвав держави, де були такі в’язниці, і заявив, що їх уже давно закрили, а утримуваних там перевели до в’язниці на американській базі Гуантанамо на Кубі.
XS
SM
MD
LG