Доступність посилання

ТОП новини

Арсеній Яценюк: «Європейська інтеграція не робиться за один день»


Наталія Вікуліна Брюссель, 18 липня 2007 (RadioSvoboda.Uа) – Демократичні вибори стануть тестом для української політичної системи на її здатність інтегруватися до Європи. Про це заявив у Брюсселі міністр закордонних справ Арсеній Яценюк в інтерв''ю Радіо Свобода та іншим українським журналістам. Одне із запитань, яке поставили міністрові – Як вибори до Верховної Ради 30 вересня можуть вплинути на відносини між ЄС та Україною?

Арсеній Яценюк
(nato)
Арсеній Яценюк: Демократичні і прозорі вибори – це чіткий і зрозумілий елемент того, що Україна дійсно рухається в напрямку суспільства, яке здатне цілковито і повністю інтегруватися до Європи. Таким чином абсолютно чітко зрозуміло: чим демократичніші і прозоріші будуть ці вибори, тим кращого прогресу ми досягнемо. Тому що це буде тест, наскільки українська політична система здатна довести, що вона справді має намір і здатність інтегруватися до Європи.

– Чи підтвердила європейська сторона намір провести саміт Україна-ЄС 14 вересня у Києві?

Арсеній Яценюк: Саміт відбудеться, і саме у вересні. Таким чином, нічого не загрожує українсько-європейським стосункам.

– Пане міністр, ви відвідали з першим візитом Брюссель у березні. Чи відчули ви нині, що ставлення європейських посадовців до України змінилося за останні місяці?

Арсеній Яценюк: Ви знаєте, навряд чи змінилися оцінки. Тому що, мені здається, ми дуже добре вистояли період політичної кризи. Ви пригадуєте, як усі запрошували тих чи інших посередників. Моя позиція як міністра була досить чіткою і, власне кажучи, всі державні чиновники, в тому числі і, в першу чергу, це Президент України, відстоювали аналогічну позицію щодо недоцільності запрошення будь-яких посередників в Україну задля врегулювання політичної кризи. Це наша справа, ми її самі врегулюємо. Можна констатувати, що вона сьогодні не стоїть у фазі надзвичайно серйозного протистояння, вона перейшла в абсолютно нормальний процес врегулювання, вона як така завершена, і треба тепер тільки вирішити питання щодо дострокових виборів, як вони пройдуть. Треба ж їх нормально провести. Для того, щоб нам потім після виборів не було соромно одне одному в очі дивитися. Це дуже важливий елемент. Що стосується Європейського Союзу, ви знаєте, це не дуже проста справа проводити переговори. І якщо б я сьогодні приїхав і сказав: ви знаєте, ми все вирішили, навряд чи це був би адекватний міністр закордонних справ. Будь-які переговори, як правило, мають абсолютно протилежну мету. Кожна сторона і кожна позиція намагаються бути найбільш переконливою, і кожен намагається отримати найбільшу кількість тих чи інших поступок. Тому, власне кажучи, ми проводимо переговори професійно, ми закликаємо до проведення цих переговорів у форматі двостороннього інтересу, і цей заклик прийнятий Європейським Союзом. Давайте не поспішати, це не та справа, яка робиться за один день. Власне кажучи, як і європейська інтеграція. Сподіваюсь, що 2008 рік стане роком підписання нової базової угоди.

– Чи буде готова до саміту 14 вересня проміжна доповідь щодо стану переговорів України і Євросоюзу?

Арсеній Яценюк: Так, ми на саміті будемо презентувати доповідь. Це перехідний звіт щодо прогресу в переговорному процесі по новій базовій угоді, і він буде розглядатися на саміті.

– Як Ви прокоментуєте рішення блоку «Наша Україна – Народна самооборона» визначити офіційних спікерів?

Арсеній Яценюк: Це абсолютно правильне демократичне рішення. А то якщо всі будуть тараторити, кому не лінь, а тим більше, на превеликий жаль, у нас часто-густо буває так, що кожний висловлює власну позицію. Її можна висловлювати, якщо ця позиція адекватна і підготовлена. А якщо ця позиція висловлюється тільки для того, щоб вилізти, вибачте, на телевізор і показатися, і збавити як виборчу кампанію, так і, власне кажучи, імідж політичної сили і партії, то, напевно, таких спікерів краще або взагалі не включати у список, а якщо є непевні спікери, то їм не треба давати можливості говорити. Я це рішення підтримую.

Матеріали до теми:

• Євросоюз сподівається на демократичні вибори в Україні • Європарламент надає Україні перспективу членства в ЄС
XS
SM
MD
LG