Доступність посилання

ТОП новини

Отруйна хмара над Україною. Підсумки візиту президента Польщі до США. (Огляд польської преси)


Єва Поштар Варшава, 18 липня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – У середу преса у Польщі широко коментує техногенну катастрофу поблизу Львова. Це міг бути другий Чорнобиль, заявляють очевидці польським журналістам. Польські коментатори у середу також підбивають підсумки дводенного робочого візиту польського президента Леха Качинського до США.

Найбільший звіт про аварію поїзда біля Львова подає у середу польський впливовий щоденник «Жечпосполіта». «Отрута над Україною» – такий заголовок репортажу із місця події. «Це міг бути другий Чорнобиль», – цитує газета вислів українського віце-прем''єра Олександра Кузьмука. Неочікуваним підтвердженням слів українського віце-прем''єра є свідчення очевидців катастрофи біля Львова, з якими розмовляли польські журналісти. Щоденник цитує священика Римо-католицької церкви із Буська. Отець Строкош, який був у вівторок на місці аварії, сказав «Жечпосполітій»: «Мене дивує, що в цій акції як міліціонери, так і пожежники не користуються протигазами».

На дивовижно легковажну поведінку влади вказують також журналісти місцевих українських видань. «Жечпосполіта» наводить слова українського журналіста із Луцька: «Влада поводилась точно так, як під час чорнобильської катастрофи. Вчасно не повідомили населення про небезпеку. Ми самі дзвонили людям і застерігали, щоб на виходили з домівок». Польський щоденник пише, що в такій ситуації українські хіміки молились лише за те, щоб не було дощу. Це тому, що вода, сполучена із жовтим фосфором, усім принесла б загибель, констатує в розмові із «Жечпосполітою» український журналіст.

Інші польські видання, детально пишучи про катастрофу біля Львова, водночас наголошують на тому, що нема небезпеки для Польщі. Польська преса дає своїм повідомленням з місця катастрофи промовисті заголовки: «Палаючий фосфор загрожував Україні» («Дзєннік»), «Отруйна хмара над Західною Україною» («Жицє Варшави».

Президент Польщі Лех Качинський вручає медаль Білого Орла Ненсі Рейган
(official site)
Підсумки візиту Леха Качинського до США

Найважливішою подією із міжнародної політики, про що пишуть сьогодні в Польщі, є підсумки візиту до США президента Леха Качинського.

Польські коментатори повідомляють у середу про те, що президент Лех Качинський, відбувши із Вашингтона до штату Каліфорнія, дещо послабив свої попередні висловлювання про згоду на розміщення елементів ПРО на території Польщі.

Однак впливова польська газета «Жечпосполіта» в основному зосереджується не на військовому аспекті візиту до США польського президента Леха Качиського. На титульній сторінці щоденник повідомляє про посмертне нагородження польським президентом Лехом Качинським колишнього президента США Рональда Рейгана найбільш престижною польською медаллю «Білого Орла» за визнання його заслуг у боротьбі з комунізмом та поверненні полякам свободи.

Тону дискусії про розміщення елементів ПРО у Польщі надає питання, яке ставить польський щоденник «Газета виборча» – «Що президент отримав взамін за протиракетний щит ?». На думку коментатора «Газети виборчої», поляки повинні якнайшвидше знати відповідь на це запитання. Газета вважає, що Лех Качинський своєю поведінкою дає аргументи противникам розміщення у Польщі елементів ПРО.

А щоденна газета «Дзєннік» повідомляє у середу, що брати Качинські знайшли спосіб, як скоро, без проведення національного референдуму, домогтися розміщення у Польщі елементів ПРО. Як інформує «Дзєннік», підстави до рішення у цій справі польському урядові і президенту дає міжнародна угода про статус американських збройних сил у Європі, підписана між урядом США та НАТО.
XS
SM
MD
LG