Доступність посилання

ТОП новини

Таємниче зникнення фосфорної хмари. Продовження Львівської історії


ГЛАС НАРОДУ: /images/photo/question_50.jpg Чи боїтеся Ви можливих наслідків катастрофи на Львівщині? /images/photo/SL_20.07.2007_n1.jpg Інна, перекладач: - Ми про цю аварію чули. Але ж в Києві дуже спокійно. Я себе нормально почуваю, сподіваюся, що нічого страшного не буде. Але вірити комусь зараз важко. /images/photo/SL_20.07.2007_n2.jpg Олександр, інженер-будівельник: - Звичайно, боюся. Це ж може бути другим Чорнобилем. Це лише одна з багатьох можливих техногенних катастроф. Та все ж будемо сподіватися на краще. /images/photo/SL_20.07.2007_n3.jpg Ірина, лікар: - Я вірю інформації, яку передають по телебаченню. Я не боюсь, вважаю, що це від Києва достатньо далеко, і тому для нас безпечно. А якби прийшла хмара, то були б, мабуть, якісь пацієнти з ознаками отруєння у нас. /images/photo/SL_20.07.2007_n4.jpg Костянтин Мелещенко, викладач: - Я думаю, що завдяки комплексу усіх закладів, все це залишиться у тому регіоні. /images/photo/SL_20.07.2007_n5.jpg Віка, студентка: - Якби я була в тій області, я б виїхала, а тут, я думаю, нічого небезпечного. /images/photo/SL_20.07.2007_n6.jpg Олег, приватний підприємець: - Звичайно, побоююся. Я ж не ворог своєму здоров''ю. Бо хто ж його знає, що там воно насправді. Марічка Набока, Віола Бурда За дві доби кількість постраждалих від фосфорної аварії на Львівщині від двадцяти людей зросла до ста шістдесяти чотирьох. Кілька з них у реанімації. Втім, уряд і надалі запевняє українців, що ситуація під контролем. Президент незадоволений реакцією уряду щодо порятунку людей від наслідків аварії і особисто виїжджає у Буський район наводити порядок. Але чи правду говорять урядовці про безпечність фосфорних випарів? Чи все зробив уряд, щоб зберегти здоров’я тим, хто живе поблизу місця аварії?

На фосфорному фронті неспокійно

Із усіх офіційних заяв найбільше вразили повідомлення віце-прем’єра Олександра Кузьмука. Спочатку він порівняв масштаби аварії на Львівщині з чорнобильськими. Буквально ж через кілька годин віце-прем’єр заявив:

“Людям можна дихати повітрям у цьому районі, пити воду в своїх колодязях, збирати врожай, випасати худобу, купатися у водоймах”.

На третій день після аварії ще й досі достеменно невідомо, що ж-таки перевозили у цистернах. Адже досі немає формули тієї речовини, яка загорілася; немає інформації, чи проводився незалежний аналіз речовини, яка була у вагонах. Імовірно й таке, що вона містила ще якісь небезпечні домішки. А не знаючи формули речовини, не можна передбачити масштаб можливої шкоди від неї, каже хімік В’ячеслав Харось.

За ці три дні, поки ліквідують наслідки аварії, жоден з урядовців та й інших фахівців не сказав чітко - куди посунулася фосфорна хмара. Начальник відділу метеорологічних прогнозів Гідрометеоцентру Людмила Савченко відновила картину погоди в Буському районі за останні три дні: вітру майже не було. Але, якщо фосфорна хмара досить легка, то вона могла піднятися на висоту, де вітер сильний, і полетіти в інші райони.

Це підтверджує і злива у деяких районах сусідніх з Львівщиною областей. Де-не-де калюжі покрилися піною у вигляді масних мильних бульбашок.

Паніка досягла Києва

У багатьох Київських офісах підняли бойову тривогу: позачиняли вікна, вимкнули кондиціонери. Люди пили багато мінеральної води, побоюючись, що хмара пішла на столицю. У перший же день після катастрофи, коли в Києві температура повітря на сонці сягала п’ятдесяти градусів, юрист Олена просиділа цілий день в офісі при зачинених вікнах та вимкненому кондиціонері - начальник приніс вістку з Інтернету - хмара прийшла у Київ.

Офіційні заяви проти свідчень очевидців

У той же час чиновники стверджують, що в найближчих до аварії районах усе спокійно.

Голова Буської райради Михайло Вовк запевняє, що район живе звичним життям. “Я вже дві доби перебуваю на місці аварії — і здоровий, — як аргумент наводить чиновник, — тому і всі інші селяни працюють і нікуди не виїжджають. Люди працюють, нікуди з району не виїжджають.”

Молода мама Юля у перший день після аварії все думала, чи виїжджати з п’ятимісячним сином зі свого села, яке розташоване за двадцять кілометрів від місця катастрофи. Таки виїхали, але скоро збираються повертатися додому. Адже по місцевому радіо передають, що все нормально, немає підстав панікувати; підприємства, магазини – все працює у звичайному режимі.

Жовтий фосфор робить свою “чорну” справу

Всі мешканці Ожидова, в кілометрі від якого витік та загорівся фосфор, відчувають на собі вплив хімічної речовини, каже мешканка цього селища Ольга. Але вивезли із села тільки дітей, старші люди лишилися.

А у львівських аптеках – ажіотаж. Скуповують по 20 упаковок активованого вугілля та інших сорбентів. І це при тому, що вони допомагають лише при ХАРЧОВИХ отруєннях, а не інгаляційних. Відтак, найрозумніше було б ходити в мокрих респіраторах, однак лікарі чомусь цього не пояснили людям.

Остання надія не Президента – може, його приїзд в область допоможе докопатися до істини у цій справі.

Аудіозапис програми. Перша частина:

Аудіозапис програми. Друга частина:
XS
SM
MD
LG