Доступність посилання

ТОП новини
16 Листопад 2018, Київ 09:52

Політичні сили проводять з’їзди та формують виборчі списки


БЮТ затвердив передвиборчу програму «Український прорив», а Юлія Тимошенко висловилася проти розмов про двомовність. Юлія Тимошенко обіцяє також, що ні за яких умов її політична сила не братиме участь у формуванні коаліції з Партією регіонів. Натомість лідер регіоналів каже, що не бачить альтернативи широкій коаліції у новому парламенті. Про це Віктор Янукович заявив на з’їзді Партії регіонів. Міжпартійний з’їзд блоку «Наша Україна – Народна Самооборона» має відбутися цього тижня. КПУ і СПУ також оголосили виборчі списки.


Виборчий список Блоку Юлії Тимошенко несподіванок не приніс. Його очолила сама Юлія Тимошенко. Далі йдуть Олександр Турчинов, Микола Томенко, Йосип Вінський та Андрій Шевченко.

БЮТ затвердив передвиборчу програму «Український прорив», а Юлія Тимошенко висловилася проти розмов про двомовність: «Нам нарешті потрібно припинити говорити про будь-яку другу державну мову. І якщо хтось хоче двомовності, до дайте їм порадимо вивчити українську мову для початку».

Юлія Тимошенко обіцяє також, що ні за яких умов її політична сила не братиме участь у формуванні коаліції з Партією регіонів.

Натомість лідер регіоналів каже, що не бачить альтернативи широкій коаліції у новому парламенті. Про це Віктор Янукович заявив на з’їзді Партії регіонів.

Список регіоналів зазнав певних змін

До виборчого списку регіоналів увійшло 450 кандидатів – за кількістю місць у парламенті. Віктор Янукович повідомив: «Перший – Янукович Віктор Федорович. Другий – Богатирьова Раїса Василівна. Третій – Чорновіл Тарас В’ячеславович. Четвертий – Богословська Інна Германівна. П’ятий – Шуфрич Нестор Іванович. Шостий – Азаров Микола Янович. Сьомий – Ахметов Рінат Леонідович». З часів попередніх виборів список регіоналів зазнав певних змін. У ньому є й представники інших партій та «помаранчеві» перебіжчики. Зокрема, колишні нашоукраїнці Олександр Волков, міністр економіки Анатолій Кінах, колишній міністр юстиції Сергій Головатий, а також екс-бютівці Володимир Зубик, Василь Хмельницький, Олександр Єдiн, Михайло Зубець, Максим Луцький, Олег Надоша, Володимир Олійник та Інга Вершиніна.

Міжпартійний з’їзд блоку «Наша Україна – Народна Самооборона» має відбутися цього тижня

Раніше ж дев’ять партій підписали угоду про створення мегаблоку. Це Народний союз «Наша Україна», партія «Вперед, Україно!», Народний рух України, Українська республіканська партія «Собор», Українська народна партія, Християнсько-демократичний союз, партія «Пора», Партія захисників Вітчизни та Європейська партія України.

Список нашоукраїнців-народносамооборонців очолює лідер «Народної Самооборони» Юрій Луценко.

КПУ і СПУ також оголосили виборчі списки

Виборчий список затвердила і Компартія. На чолі списку лідер «червоних» Петро Симоненко. Далі йдуть шахтар Євген Волинець, фермерка Марина Перестенко, голова Ради ветеранів Іван Герасимов та міністр охорони здоров’я Юрій Гайдаєв.

Першу п’ятірку назвали і соціалісти. До неї увійшли спікер парламенту п’ятого скликання Олександр Мороз, міністр внутрішніх справ Василь Цушко, депутат п’ятого скликання Володимир Бойко, голова Фонду держмайна Валентина Семенюк та міністр Освіти Станіслав Ніколаєнко.

До Блоку Литвина входять його Народна партія і Трудова партія

Першу п’ятірку списку блоку свого імені оприлюднив і голова Народної партії Володимир Литвин. Крім нього самого, до неї ввійдуть колишній голова Одещини Сергій Гриневецький, екс-міністр економіки Микола Деркач, колишній керівник Миколаївщини Олексій Гаркуша та голова Шевченківської райдержадміністрації в Києві Віктор Пилипишин. До Блоку Литвина входять його Народна партія і Трудова партія Михайла Сироти.

За календарним планом проведення дострокових виборів, який затвердив ЦВК, реєстрація кандидатів у депутати завершується 25 серпня. Із моменту ухвалення Центрвиборчкомом рішення про реєстрацію списку політична сила може розпочинати передвиборчу агітацію. Результати голосування мають встановити не пізніше від 15 жовтня і оприлюднити в п’ятиденний термін.

Матеріали до теми:

• У Києві в неділю відбувся міжпартійний з’їзд політичних партій виборчого Блоку Юлії Тимошенко • Віктор Янукович не бачить альтернативи об’єднанню Партії регіонів із «помаранчевими» в новій Верховній Раді • Олександр Мороз: Соціалістична партія зробить усе, щоб дострокові вибори не відбулися, бо через них Україну «втягнуть до НАТО». • Кілька менших партій приєднуються до Партії регіонів, а їхні лідери – до виборчого списку Партії регіонів • В Україні триває виборча кампанія до дострокових виборів Верховної Ради

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG