Народні ремесла - важлива складова
«зеленого туризму»
Будапештця Ласла Фодора та членів його сім’ї не в останню чергу приваблює тут 23- кілометрова велосипедна дорога, прокладена довкола озера. Він розповідає, що дві третини маршруту вже подолали.
Нова доба для забутого регіону
Задоволення велосипедистів цілком зрозуміле, адже на будівництво зручної асфальтової дороги пішло 360 мільйонів форинтів, тобто майже два мільйони доларів. І це тільки частина загального інвестиційного проекту щодо розвитку зеленого туризму в регіоні, який може розраховувати на куди більші додаткові кошти з центру. Про це говорить і куратор проекту від міністерства туризму Іштван Уйгеї: «Значні фінансові інвестиції означають нову добу для цього району, який межує з кількома східноугорськими регіонами. Вона вже не за горами і може початися буквально з наступного року»,— каже урядовець.
За мірками автомобілістів, від Тисянського озера рукою подати до біологічного заповідника – Хортобатської пусти. Тут починаються степи, в яких випасають стада угорської сірої великої рогатої худоби, виведеної кочовиками кілька століть тому. Цінять її за смачне й екологічно чисте м’ясо і, не в останню чергу — за дику степову красу. У деяких дорослих самців роги такі великі, що між ними спокійно проходить людина. Місцеві скотарі-погоничі влаштовують для туристів показові виступи, демонструючи, як постріл, удари батогом, хвацьку їзду відразу на двох конях на половецький манер і багато чого іншого, на що варто подивитись туристам.