Доступність посилання

ТОП новини
15 Грудень 2018, Київ 12:59

Президент своїми указами зупинив чинність деяких постанов Кабміну через невідповідність Конституції і оскаржив їх у Конституційному Суді


Ці постанови стосуються створення державного концерну «Укратомпром», призначення фірми – торгівця оборонними товарами і порядку призначення і звільнення деяких посадовців.

Ці постанови стосуються створення державного концерну «Укратомпром», призначення фірми – торгівця оборонними товарами і порядку призначення і звільнення деяких посадовців.

Зокрема, передача до статутного фонду новостворюваного «Укратомпрому» низки державних підприємств, приватизація яких заборонена, створює умови для відчуження цих підприємств із державної власності, бо це допускає статут згаданого концерну.

Дві урядові постанови про це створюють загрозу економічній безпеці держави, вважає Президент.

Іншим указом зупинено постанову, яка уповноважує державне підприємство «Зовнішньоторговельна фірма „ТАСКО-експорт“»на здійснення в повному обсязі експорту та імпорту товарів військового призначення і товарів, які містять відомості, що становлять державну таємницю – тобто на діяльність, прямо пов’язану з забезпеченням національної безпеки і оборони держави, зазначає голова держави.

На думку Президента, це становить загрозу національній безпеці України, бо не відповідає основним принципам державної політики у сфері військово-технічного співробітництва, суттєво ускладнює здійснення державного експортного контролю, створює передумови для витоку державної таємниці та порушення міжнародних зобов`язань України, пов’язаних із нерозповсюдженням зброї масового знищення, засобів її доставки та обмеженням передач звичайних видів озброєння.

Віктор Ющенко також зупинив чинність низки положень іще однієї постанови Кабміну про порядок призначення на посади та звільнення з посад керівників центральних і місцевих органів виконавчої влади, торговельно-економічних місій України, державних підприємств та їхніх об’єднань, керівників деяких підрозділів центральних органів виконавчої влади.

Підставою стало обмеження цією постановою конституційних повноважень Президента в кадровій сфері.

Зокрема, всупереч Конституції постанова не передбачає погодження з Президентом при призначенні на посади та звільненні з посад заступників міністра оборони та міністра закордонних справ, заступників керівників торговельних місій, заступників голів місцевих державних адміністрацій і Київської міської держадміністрації.

Голова держави звернувся до Конституційного Суду з конституційними поданнями щодо відповідності Основному Законові цих постанов чи їхніх пунктів.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG