Доступність посилання

ТОП новини
18 Жовтень 2018, Київ 09:51

Прем’єр-міністр пропонує скасувати недоторканність і пільги для усіх високопосадовців


Відкриваючи у середу засідання Кабміну, Віктор Янукович запропонував скликати позачергову сесію Верховної Ради, щоб розглянути і до кінця вересня ухвалити закон, що скасовує недоторканність і пільги для депутатів Верховної Ради, а також для Президента, Прем’єр-міністра, членів уряду і суддів. Минулого тижня Президент Віктор Ющенко вкотре виступив за скасування депутатської недоторканності і обмеження депутатських пільг.


Відкриваючи у середу засідання Кабміну, Віктор Янукович запропонував скликати позачергову сесію Верховної Ради, щоб розглянути і до кінця вересня ухвалити закон, що скасовує недоторканність і пільги для депутатів Верховної Ради, а також для Президента, Прем’єр-міністра, членів уряду і суддів.

«Давайте знімемо всі пільги. Пільги, недоторканність. Президент, Прем’єр-міністр, члени уряду, Верховна Рада і народні депутати, і судді – всі однакові перед законом», – заявив Віктор Янукович.

Він зазначив, що на зустрічі з Президентом розкаже йому про цю свою ініціативу: «На початку вересня провести таку акцію у Верховній Раді й скасувати до виборів недоторканність і всі пільги з усіх чиновників».

Міністри делікатно посміялися, реагуючи на пропозицію прем’єра.

Представники української опозиції назвали заяву Януковича «популізмом» та «саморекламою».

Зняття депутатської недоторканності є однією з ключових передвиборчих пропозицій блоку «Наша Україна – Народна самооборона».

Минулого тижня Президент Віктор Ющенко вкотре виступив за скасування депутатської недоторканності і обмеження депутатських пільг.

За словами Ющенка, держава повинна забезпечувати членів парламенту умовами «для роботи, а не для задоволення».

Він висловив сподівання, що суспільство підтримає його заклик скасувати депутатську недоторканність і обмежити депутатські пільги.

А спікер парламенту п’ятого скликання Олександр Мороз раніше критикував Ющенка за заклики відмовитися від депутатського імунітету.

Після заяви, яку Віктор Янукович зробив у середу, мiнiстр юстицiї Олександр Лавринович зазначив, що змiни до Конституцiї стосовно скасування недоторканностi можна внести не ранiше від лютого наступного року.

При цьому Лавринович розцінив як прояв політичної волі пропозицію прем’єра провести позачергову сесію парламенту для скасування недоторканності всіх високопосадовців у вересні.

Згідно з указами Президента, парламент розпущений як неправочинний.

Матеріали до теми:

• Скасування пільг наввипередки. Наближаються вибори • Віктор Ющенко: Держава повинна забезпечувати членів парламенту умовами для роботи, а не для задоволення • Чи скасують недоторканість?

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG