Доступність посилання

ТОП новини
25 Вересень 2018, Київ 00:26

Виставка робіт Леонардо да Вінчі претендує на культурну сенсацію


Василь Плоскіна Угорщина, 16 серпня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Сьогодні у східноугорському місті Дебрецені відкрилася виставка робіт італійського майстра доби Ренесансу Леонардо да Вінчі. До Угорщини на три місяці потрапили шедеври великого флорентійця з багатьох міст Європи. А після 16 листопада експозицію повезуть до США.

Леонардо Да Вінчі
Подорожувати світом експозиція робіт Леонардо да Вінчі почала з рідної художнику італійської області Тоскана ще з березня минулого року. Крім Флоренції у трохи видозміненому вигляді виставка побувала також у Токіо, де щотижня її відвідували до 100 тисяч глядачів.

Він пробував сили в багатьох галузях мистецтва й техніки

У дебреценській галерії «Модем» виставлені живописні полотна, скульптури, деякі ескізи та чимало технічних проектів знаменитого майстра, який, за переказами, спав усього по кілька годин на добу і пробував сили в багатьох галузях мистецтва й техніки.

Шедеври, що зберігаються в галереях Італії, Німеччини, Англії й Польщі і вперше потрапили у такій великій кількості до Угорщини на 34-х вантажних трейлерах, об’єднані загальною назвою: «Справжній да Вінчі». У такий спосіб організатори виставки, у тому числі й працівники відомої мистецької галереї Уфіці з Італії, прагнуть донести до багатонаціонального глядача ідею багатогранності таланту старого флорентійського майстра.

Організація виставки обійшлася у 600 тисяч євро

Директор дебреценського виставкого центру «Модем» Ґабор Ґуяш розповів: «Передусім цікаво поглянути на його роботи з точки зору науки і техніки, які свідчать про величезний діапазон творчих пошуків майстра і його досягнень. У такому ракурсі роботи Леонардо да Вінчі демонструють в Угорщині уперше. Викликає інтерес, наприклад, фігура коня «Колос», якого виготовили вже сучасні італійські скульптори за ескізами Леонардо да Вінчі. Свою роботу майстер хотів подарувати одному з правителів тогочасної доби Франческо Скорзано».

Організація виставки обійшлася у 600 тисяч євро. За допомогою модерних електронних пристроїв деякі роботи да Вінчі можна подивитись у збільшеному вигляді – у галереї встановили 40 великих моніторів та дюжину проекторів. Загальна вартість застрахованих робіт не розголошується з огляду на велику мистецьку цінність експозиції.
XS
SM
MD
LG