Доступність посилання

ТОП новини
15 Грудень 2018, Київ 14:31

Чим закінчиться політична криза у Польщі?


Єва Поштар Варшава, 31 серпня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – До чого призведе Польщу політична криза, яка цими днями спалахнула з повною силою, запитують польські коментатори. У четвер заарештовано колишнього міністра внутрішних справ Януша Качмарека, колишнього керівника поліції Конрада Корнатовського, a також президента державної страхувальної компанії Яромира Нетзля. Наступного тижня має відбутися чергове засідання польського парламенту, на якому заслухають інформацію про дострокові вибори.

Брати Качинські
З тим, що слід якнайшвидше розпустити парламент та провести у Польщі дострокові вибори, згодні як польська влада, так і опозиція. Однак, на цьому консенсус і закінчується. Владна партія "Право і Справедливість" братів Качинських вважає, що економічне зростання допоможе її перемогти на виборах.

До виборів ще вимагають парламентських слухань

Однак частина опозиції вимагає ще перед достроковими виборами провести парламентські слухання про зловживання владою спецслужбами. Це мало б допомогти усунути від влади польського прем’єр-міністра Ярослава Качинського.

Опозиційні політики сподівались, що у цьому їм допоможуть колишній головний прокурор Польщі, міністр внутрішніх справ Януш Качмарек та колишній керівник поліції Конрад Корнатовський. Однак, у четвер їх обох та ще президента державної страхувальної компанії затримали правоохоронці. Всіх заарештованих прокуратура звинувачує у причетності до корупційного скандалу в міністерсті сільського господарства.

Дострокові вибори виправлять усе?

Нещодавні учасники урядової коаліції вважають, що арешт колишнього міністра внутрішних справ та колишнього керівника поліції порушує закони демократичної держави. «Поведінка радянського, більшовицького та комуністичного зразків характерна зараз для партії "Право і Справедливість", – каже колишній польський віце- прем’єр і міністр освіти Роман Ґєртих.

Однак, найбільша опозиційна польська партія "Громадянська Платформа" заявила у четвер, що не хоче негайного проведеня парламентських слухань. У Польщі йде зловживання владними структурами та спецслужбами, заявляє лідер партії Дональд Туск. Дострокові парламентські вибори покладуть цьому край, вважає він.
XS
SM
MD
LG