Доступність посилання

ТОП новини

У Дніпропетровську знову робитимуть «трактори вертикального зльоту»


Юлія Рацибарська Дніпропетровщина, 13 вересня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – У Дніпропетровську знову виготовлятимуть ракетні комплекси оперативного реагування для Збройних сил. Уперше за роки незалежності ракетобудівники Державного конструкторського бюро «Південне» отримали замовлення на виготовлення озброєння.


Бойові ракети, або, як їх називали у Дніпропетровську, «трактори вертикального зльоту», у місті почали робити в середині минулого століття. Офіційно місцевий «Південмаш» випускав трактори, однак мешканців Дніпропетровська це не вводило в оману: всі знали, якою насправді є продукція підприємства. Відтак до середини 1980-х місто було закрите для іноземців.

У часи незалежності «Південмаш» більше славився своїми космічними розробками та участю в міжнародних проектах «Морський» та «Наземний старт», опанував також випуск трамваїв та тролейбусів. Однак атмосфера таємничості, як за часів «холодної війни», на підприємстві зберігалась.

Багатофункціональний ракетний комплекс, що його наразі замовило Міністерство оборони, відрізнятиметься від систем, які робили за радянських часів. Це буде повністю українська розробка з комп’ютерною системою управління, яка матиме підвищену далекосяжність.

Військовому завданню на підприємстві раді

Першому за часів незалежності замовленню на озброєння дніпропетровські конструктори зраділи. Гендиректор Державного конструкторського бюро «Південне» Станіслав Конюхов каже: буде на чому навчати молодих фахівців.

«Це важливе замовлення, і воно важливе тому, що у нас іде зміна поколінь. Покоління, яке знає, як це робити, має навчити покоління, яке буде це робити. Прийшли до того, що невідкладно треба займатись розробкою такого комплексу, який сьогодні замовляє Міністерство оборони», – сказав він.

До участі в розробці ракетного комплексу долучать іще кілька десятків підприємств України. Перший, дослідний, зразок мають зробити до 2015 року. Він коштуватиме близько 2 мільярдів гривень.

Нова зброя замінить стару

Відомості щодо того, скільки таких комплексів потребує українська армія, не розголошують. Міністр оборони Анатолій Гриценко, привізши замовлення, наголосив: нові ракети передбачені не для нарощення озброєння, а для заміни радянських комплексів «Гроза», «Ураган» та «Смерч». Термін їхньої експлуатації спливає за кілька років.

«Зараз на озброєнні Сухопутних військ і Військово-морських сил перебувають ракети колишнього радянського виробництва. За своїми технічними параметрами вони вже зараз, або упродовж найближчих рокі,в не зможуть бути використані Збройними силами», – сказав міністр.

Фінансувати створення українського ракетного комплексу вже почали. Міноборони надало 25 мільйонів гривень на розробку технічної документації, ще стільки ж має надати Мінфін.
XS
SM
MD
LG