Доступність посилання

ТОП новини
26 Вересень 2018, Київ 11:40

На Львівщині «Наша Україна-Народна Самооборона» поступилась БЮТ


Галина Терещук Львів, 1 жовтня 2007 р. ( Radiosvoboda.ua ) - Близько 75 % мешканців Львівщини взяли участь у виборах. Найменш активними були львів’яни – 60% скористалось правом волевиявлення. Лідером перегонів в області, за попередніми підрахунками, є БЮТ.

За паралельним підрахунком штабів «Нашої України - Народної Самооборони» і БЮТ, більше 50% своїх голосів мешканці Львівщини віддали за блок Юлії Тимошенко. Ця політична сила перемогла в усіх районах, крім одного. Блок «Наша Україна-Народна Самооборона» набрав на 14-15% голосів менше. Блок Литвина - більше 1%, як і комуністи. За Всеукраїнське об’єднання "Свобода" свої симпатії віддали більше 4 % виборців. Однак свободівці заявляють про численну фальсифікацію і погрожують акціями протесту. Представники громадської мережі «Опора» заявляють, що вибори на Львівщині відбулись.

Поразка «Нашої України – Народної Самооборони» була прогнозована

У штабі «НУНС» пояснили свою поразку тим, що перемога БЮТ— це загальноукраїнська тенденція. Місцеві політологи стверджують, що «Наша Україна» – партія влади, і на більший рейтинг їй годі було сподіватись. А те, що вибори проігнорували 40% львів’ян, є свідченням того, каже політолог Ігор Балинський, що людей не влаштовує жодна політична сила, яка балотувалась у парламент. І на наступних виборах це протестний електорат, з яким не рахуватись політики не зможуть.

Дехто з місцевих експертів прогнозує після виборів кадрові зміни в обласній адміністрації, яку очолює нашоукраїнець, керівник обласного виборчого штабу Петро Олійник. Ігор Балинський прогнозує, що якщо буде коаліція БЮТ і НУНС, то Олійник збереже свою посаду. Однак, щоб задовольнити апетити місцевих бютівців, Олійнику доведеться віддати низку посад в області, і Олійник на це піде, каже аналітик. «Він розуміє, що серйозно програв на Львівщині і не зможе далі втримати монополію в області. Місцеві бютівці у міській та обласній радах - це бізнесмени, а для них важливі не стільки посади, як преференції».

Експерти таки прогнозують маргінальну шарпанину у Львівській облраді, але вважають, що БЮТ не набере відповідної кількісті голосів, щоб замінити на посаді керівника ради, нашоукраїнця Мирослав Сеника. Мешканців Львівщини більше цікавить помаранчева коаліція у парламенті, аніж чвари на рівні області. Оскільки, за соцопитуваннями, більшість львів’ян підтримують проведення дострокових виборів в органи місцевого самоврядування.
XS
SM
MD
LG