Доступність посилання

ТОП новини

Чи знайшов Ніколя Саркозі вірний тон стосовно Москви?


Людмила Ваннек Прага, 10 жовтня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – «Франція не збирається повчати Росію. Дружба – це коли ми повинні щиро висловлювати один одному свої думки», – так на прес-конференції у Москві підсумував французький президент Ніколя Саркозі зустріч зі своїм російським колегою Владіміром Путіним.

Ніколя Саркозі та Владімір Путін під час зустрічі у Москві, 9 жовтня 2007 р.
Той зі свого боку зробив комплімент у відповідь: «Франція була, є, і, сподіваюся, буде одним із наших пріоритетних партнерів у Європі та світі».

Як виглядає з цих висловів обох президентів, можливої конфронтації, про яку говорили напередодні їхньої зустрічі, не було, а навпаки, сталося так, як припускали французькі оглядачі напередодні, «Ніколя Саркозі знайшов вірний тон стосовно Москви».

Взаємне інвестування

«Я сказав президенту Путіну, що французькі інвестори готові купувати акції великих російських компаній, таких як Газпром, наприклад. З боку Франції не буде жодного протекціонізму. Ми лише наполягаємо на принципі взаємності». Таким тоном з Владіміром Путіним розмовляв Саркозі.

Російський президент Путін вважає, що взаємна участь російських та французьких інвесторів у капіталах компаній обох країн збільшить конкурентноздатність економік Європейського Союзу та Росії.

Окрім співпраці в економічній царині Саркозі та Путін обговорювали й партнерство Росії та Євросоюзу, статус Косова та іранську ядерну програму (за кілька днів російський президент їде до Тегерана).

Громадянське суспільство. Саркозі та Путін бачать його по-різному

Президент Саркозі висловив стурбованість Франції та ЄС станом громадянського суспільства в Росії і зустрівся з представниками товариства «Меморіал». Цей правозахисний центр минулого року отримав премію Французької Республіки за діяльність у розслідуванні викрадень людей на Північному Кавказі.

Одна з членів товариства Свєтлана Ганнушкіна повідомила Радіо Свобода, що на цій зустрічі з правозахисниками у Москві Саркозі торкався проблем свободи слова, йшлося і про ситуцію з правами людини на Північному Кавказі.

Російський президент так прокоментував саму ідею цієї зустрічі: «Дякувати Богові, у світі існують організації подібного типу, які беруть на себе відповідальність звернути увагу тих, хто при владі, на їхні помилки. Погано, коли ці організації використовуються одними державами стосовно інших як інструмент для досягнення своїх зовнішньополітичних цілей. Але в цьому разі такі організації самі себе компрометують».

Останнім пунктом офіційної частини візиту президента Франції до Росії є відкриття па’мятника пілотам авіаполку «Нормандія-Неман».

Матеріали до теми:

• ЄС змінює підхід до Путіна і Росії • Французько-російські відносини. Спокійні й раціональні чи повчально менторські? (Огляд російської преси) • Дипломатичне менью на французько-російських переговорах • Саркозі шукає правильний тон щодо Путіна (Французька преса) • Візит президента Франції Ніколя Саркозі до Росії: чи змінює Франція свою, колись виразно проросійську, позицію?
XS
SM
MD
LG