Доступність посилання

ТОП новини

Майбутнє Європи дивиться на Схід – вважають учасники саміту в Тбілісі


Кирило Булкін Київ, 1 листопада 2007 (RadioSvoboda.Ua) – 1 та 2 листопада в Тбілісі пройде міжнародний саміт «Розбудова Європейського Сходу». У центрі його уваги – енергетика, безпека, розв’язання конфліктів та інші важливі проблеми Кавказького та Чорноморського регіонів.

Поштовхом для проведення цього міжнародного зібрання стала ідея про те, що Кавказ, Центральна Азія та Чорноморський регіон здатні бути джерелом енергії та безпеки для Європи. Водночас вони можуть слугувати мостом, що з’єднує її з країнами Азії, економіки яких стрімко зростають. Як максимально ефективно реалізувати цей потенціал, обговорюватимуть політики з Кавказького регіону, а також з країн ЄС та інших держав, що мають на Кавказі свої політичні та економічні інтереси.

Очікують, що результатом саміту стане напрацювання нових шляхів ефективної співпраці між ЄС та країнами, що розташовані за його східними кордонами.

Саміт спільно організували уряд Грузії та Німецький фонд Маршалла, який давно опікується питаннями тіснішого міжнародного співробітництва в умовах, коли взаємозв’язок між країнами у Євроатлантичному просторі та зоні його потенційного розширення поглиблюється.

Про теми, які будуть у центрі уваги учасників саміту, розповідає виконавчий директор Балканського товариства демократії фонду Маршалла Іван Вейвода.

«У грузинському саміті візьмуть участь відомі політики з Євросоюзу, США, країн Чорноморського регіону, Балкан. Нашою метою є оцінити хід реформ у Грузії від часу Революції троянд, і, звісно, поглибити міжнародну співпрацю на Кавказі. При цьому ми сконцентруємо увагу на таких проблемах, як енергоресурси, енергопостачання – зокрема, з погляду політики сусідства ЄС. Також ми говоритимемо про питання, пов’язані з роллю НАТО в регіоні. Тож я очікую жвавої дискусії упродовж цих двох днів» – сказав Іван Вейвода.

Серед пунктів порядку денного саміту – «нові ідеї щодо розв’язання старих конфліктів»; «демократія, стабільність і процвітання як плід реформ» та інші. Учасники саміту також проаналізують успішний досвід європейської та євроатлантичної інтеграції країн Балтії.
XS
SM
MD
LG