Доступність посилання

ТОП новини

Світовий банк: За 7 років через епідемію ВІЛ-СНІДу Україна втратить близько півмільйона свого населення


Такі дані дослідження оприлюднили сьогодні у Дніпропетровську.

Такі дані дослідження оприлюднили сьогодні у Дніпропетровську.

За прогнозом Світового банку, до 2014 року дві третини жінок репродуктивного віку в Україні помиратимуть від СНІДу. Як наслідок, твердять експерти, зросте кількість дітей-сиріт: за 7 років у державі буде вже понад 40 тисяч дітей, які через СНІД втратять обох батьків, і понад 150 тисяч, у котрих хвороба забере батька чи матір.

Передбачають також, що за 7 років, якщо не протидіяти СНІДові, середня тривалість життя в Україні може скоротитись на 4-5 років.

Загальні ж фінансові збитки від епідемії для економіки експерти оцінили в 1,3 мільярда гривень.

Консультант з програм охорони здоров’я Світового банку Ігор Олійник: «У дослідженні було підраховано, що до 630 мільйонів гривень треба буде витратити на лікування, причому враховувалась тільки антиретровірусна терапія. Якщо враховувати все лікування, яке необхідне ВІЛ-позитивним, антибіотики, лікування туберкульозу, гепатиту, то ця сума зросте, як мінімум, у 5 разів. Додаткові витрати також будуть пов’язані з ненадходженнями до бюджету податків. Плюс 250 мільйонів гривень складатимуть соціальні виплати, пов’язані з дітьми-сиротами та з непрацездатністю».

За офіційними даними, щодня в Україні реєструють 43 нові випадки інфікування ВІЛ та 8 випадків смертності від СНІДу. Найбільш вражені епідемією південь та схід – Донецька, Дніпропетровська, Одеська та Миколаївська області.
XS
SM
MD
LG