Доступність посилання

ТОП новини

Закриття вибухонебезпечних шахт небезпечне для Донецького регіону. «Ядерна зброя в руках Ізраїлю, очевидно, така ж небезпечна, як і ядерна зброя в руках Ірану». (Огляд європейської преси)


Василь Зілгалов Прага, 20 листопада 2007 (RadioSvoboda.Ua) – У європейській пресі продовжують обговорювати наслідки трагічної аварії на українській шахті. Оглядачі пишуть, що питання про загибель шахтарів стало сьогодні гострою політичною проблемою для всієї України. Деякі європейські газети разом із постановкою проблеми щодо небезпеки ядерної зброї Ірану для Європи зачіпають непросту тему ймовірних ядерних арсеналів нинішнього Ізраїлю.

Швейцарська «Нойє Цюрхер Цайтунґ» інформує, що для України у зв’язку з аварією на шахті імені Засядька є проблематичним не лише погане інформування про деталі й причини трагедії, але й сама невирішеність проблеми вугільної галузі. І ця аварія, на думку швейцарської газети, стала гострою політичною темою саме за лічені дні перед першою спробою парламенту створити новий український уряд. «Нойє Цюрхер Цайтунґ» зазначає, що Президент України Віктор Ющенко «розкритикував уряд Віктора Януковича за безпорадність у реформуванні вугільної галузі та у підвищенні безпеки в шахтах». Ця ж швейцарська газета риторично запитує, «чи створить Віктор Ющенко собі цією політичною атакою нових друзів». І «Нойє Цюрхер Цайтунґ», і польска «Жечпосполіта», як і «Айріш Таймс» та низка інших європейських видань пишуть про непросту тему самого існування українських вугільних шахт. Преса відзначає, що шахтарі на тій же шахті ім. Засядька заробляють у середньому за місяць від 400 до 1000 доларів США, що лише у 3-4 рази перевищує середню зарплату в Україні. Європейські газети інформують, що тема закриття вибухонебезпечних вугільних шахт в Україні не менш небезпечна, аніж сама ймовірність аварій на цих шахтах. Адже для багатьох тисяч донецьких родин шахти – це чи не єдиний засіб для виживання.

Не оминають європейські газети і тему відповідальності власників вугільних шахт українського Донбасу та дивну поведінку в день аварії власника шахти ім. Засядька Юхима Зв’ягільського, який є депутатом Верховної Ради від Партії регіонів. Польська «Жечпосполіта» розповідає, яка суперечлива інформація надходила про Зв’ягільського напередодні приїзду Президента України на місце аварії. Ця ж газета інформує, що самі шахтарі не зацікавлені у нормальній роботі датчиків метану у шахтах, бо наявність небезпечної кількості цього газу в забої означає негайне припинення будь-яких робіт у шахті. А зарплата шахтарів залежить саме від кількості видобутого вугілля. Тому, не дивно, як інформує «Жечпосполіта» з посиланням на українські джерела, що «шахтарі або ламають датчики метану, або ж накривають їх куфайками, або ж кладуть на землю, де низька концентрація газу».

Ймовірне існування ядерного потенціалу Ізраїлю

Лондонська «Ґардіан» знову зачепила непросту тему ймовірного існування чималого ядерного потенціалу Ізраїлю. Газета інформує, що «за даними розвідувального управління міністерства оборони США, Ізраїль має у своєму розпорядженні 60-80 ядерних зарядів». «Ґардіан» устами Джорджа Монбайо запитує, коли ж Захід «накладе санкції на Ізраїль», який в обхід міжнародних заборон створив таку зброю, за намагання створення якої хочуть покарати сусідній Іран. «Ґардіан», нагадуючи про участь європейських держав разом зі США у блокуванні міжнародного натиску на Ізраїль щодо його ядерних приготувань, водночас резюмує, що «ядерна зброя в руках Ізраїлю, очевидно, не менш небезпечна, як і ядерна зброя в руках Ірану».
XS
SM
MD
LG