Доступність посилання

ТОП новини

Спрощення візового режиму між ЄС та Україною


Наталія Вікуліна Брюссель, 29 листопада 2007 (RadioSvoboda.Uа) – Рада міністрів ЄС має схвалити в четвер Угоди з Україною про спрощення візового режиму і повернення нелегальних мігрантів. Регламент передбачає, що позитивне рішення ухвалять без обговорення.

У середу комітет постійних представників країн Євросоюзу одностайно підтримав рішення схвалити Угоди з Україною про спрощення візового режиму і реадмісію – тобто, повернення нелегальних мігрантів. А в четвер це питання виноситься для ратифікації на Раду міністрів телекомунікації і транспорту Євросоюзу – регламент дозволяє їм розглядати подібні теми.

Дипломатичні джерела повідомили Радіо Свобода, що міністри ухвалять питання про візи для українських громадян і повернення нелегальних мігрантів без обговорення. Річ у тім, що певне коло питань не потребує дискусії на Раді міністрів Євросоюзу і ухвалюється автоматично.

Крок уперед, але недостатній

Тиждень тому один з чиновників ЄС повідомив українським журналістам, що за найоптимістичнішим сценарієм Європейський союз може розпочати полегшений візовий режим з Україною з 1 січня 2008 року. Він назвав чудовим рішення українського уряду скасувати візи для румунських і болгарських громадян – саме це і було перепоною для ратифікації Євросоюзом Угод з Україною про полегшення візового режиму і повернення нелегальних мігрантів.

Рішення про полегшення візового режиму для українських громадян мають ухвалити і надрукувати в офіційному журналі ЄС, а чинності воно набуде з наступного після цього місяця – тобто, 1 січня наступного року в найкращому випадку. Чиновник нагадав, що інакше з першого дня нового року ціни на візи зростуть до 60 євро, ось чому слід так терміново запровадити полегшений візовий режим для України. Слід зазначити, що за цієї умови ціна стандартної візи залишиться 35 євро, а певні категорії громадян України візи до ЄС отримуватимуть безкоштовно.

Директор українського Центру миру, конверсії та зовнішньої політики Олександр Сушко вважає, що угода про полегшення візового режиму для України матиме, можливо, лише обмежений вплив. Ось що сказав Сушко, виступаючи минулого тижня на конференції у Брюсселі: «Угода визначає деякі вибрані категорії людей, які отримають від неї користь. Але згідно з нашими оцінками, це стосується не більше ніж 5-6% українського населення – найбільш активного прошарку суспільства. Але більшість людей залишиться осторонь, тому що вони не входять до вибраних категорій. Ми сподіваємось, що угода насправді забезпечить хороший крок уперед, це, дійсно, крок уперед, але недостатній».

Матеріали до теми:

• Німецький євродепутат Галер: «Для України не існує нині чіткої перспективи членства в ЄС» • ЄС може полегшити візовий режим з Україною в найкращому випадку з 1 січня 2008 року • Британський міністр закордонних справ хоче розширення ЄС за межі Європи
XS
SM
MD
LG