Доступність посилання

ТОП новини

Перших 50 мільйонів євро у фонд інвестицій для країн-сусідів ЄС


Наталія Вікуліна Брюссель, 5 грудня 2007 (RadioSvoboda.Uа) – Єврокомісія вирішила виділити перший внесок у 50 мільйонів євро у Фонд інвестицій для країн-сусідів. Про це йдеться у пропозиціях Єврокомісії на 2008 рік щодо зміцнення Європейської політики сусідства. Гроші мають надійти до кінця цього року, а деякі члени Євросоюзу вже висловили бажання надавати кошти у цей фонд.

Наступного року сусіди Євросоюзу, включно з Україною, матимуть можливість брати позики з нового фонду інвестицій. У цілому Єврокомісія має виділити фонду 250 мільйонів євро в наступні чотири роки і планує надати ще 450 мільйонів євро в період із 2011 до 2013 року.

А цього року гроші з іншого фонду для сусідів Євросоюзу отримали дві країни-сусідки ЄС, які зробили найбільший поступ у реформах, найкраще дотримувалися верховенства права, демократії і поважали права людини.

Комісар ЄС із зовнішніх відносин і політики сусідства Беніта Ферреро-Вальднер заявила: «Україна і Марокко першими одержали кошти, тому що їхні зусилля були особливими і дуже хорошими».

Ідеться про 22 мільйони євро для України і 28 мільйонів євро для Марокко. Україна має витратити отримані кошти на подальші реформи енергогалузі, зосереджуючись на енергозберігаючих технологіях і відновлювальних джерелах енергії.

«Працювати повинні обидві сторони»

Єврокомісія у нових пропозиціях щодо Європейської політики сусідства каже, що Євросоюз потребує подальших зусиль, щоб зміцнити цю політику.

Беніта Ферреро-Вальднер: «Я думаю, що коли ми говоримо про здійснення політики сусідства, ми маємо чітко сказати: це, звичайно, означає, що працювати повинні обидві сторони. Наші партнери мають робити свою роботу, з цієї причини ми оприлюднимо спеціальний документ навесні наступного року. Але також і Євросоюз має виконати свою частину роботи, всі країни ЄС мають це зробити».

Пропозиції обумовлюють, що саме слід зробити членам Євросоюзу і Єврокомісії, співпрацюючи із сусідами ЄС у кількох галузях. Зокрема, члени Євросоюзу мають більше підтримувати економічну інтеграцію сусідніх країн і їхній доступ на європейський ринок, полегшувати оформлення віз для громадян країн-сусідів, тісніше співпрацювати із країнами Європейської політики сусідства для вирішення «заморожених» конфліктів, у тому числі в Придністров''ї, Абхазії, Південній Осетії, Нагорному Карабаху.

Брюссель також пропонує, щоб у наступному році ЄС надавав більшу підтримку реформам, які сусідні країні проводять у таких галузях як енергетика, кліматичні зміни, рибний промисел, транспорт, морська політика, дослідження, інформаційне суспільство, освіта, працевлаштування та соціальна політика.
XS
SM
MD
LG