Доступність посилання

ТОП новини

Німецький політолог: в Україні намітилася зміна поколінь у політиці


Німеччина, 6 грудня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Новообраним народним депутатам після тривалого розкачування згодом досить швидко вдалося сформувати правлячу коаліцію й обрати спікера Верховної Ради. Сьогодні Президент України вніс на розгляд парламенту питання про обрання Юлії Тимошенко Прем‘єр-міністром. Із запитанням, чи можна говорити, що українські політики нарешті почали набиратися досвіду конструктивної роботи, Радіо Свобода звернулося до наукового працівника Мюнхенського центру прикладних політичних досліджень Іріс Кемпе.

Іріс Кемпе
(official site)
Іріс Кемпе: Я б не давала такої однозначної відповіді. Блоку Юлії Тимошенко і союзу «Наша Україна – Народна самооборона» справді вдалося утворити коаліцію, але, все ж таки, цей процес тривав довше, ніж очікувалося, і довше, ніж обіцяли самі політики. Я й надалі досить скептично ставлюся до стабільності цієї коаліції. Така більшість може бути дуже хиткою.

Р.С.: Що, на Вашу думку, в майбутньому могло б стабілізувати нову коаліцію?

І.К.: Передусім треба запобігти тому, щоб депутати змінювали табори. Слід уникати інструменталізації політики. На горизонті вже з’явилося таке питання, як майбутні президентські вибори. І тут не можна переоцінювати цю тему. Депутати повинні зайнятися конструктивною парламентською роботою. Можливо, слід також замислитися над змінами до Конституції, над питанням, чи нинішня Конституція справді представляє собою визнаний у соціально-політичному сенсі міцний корсет, який сприяє політичному розвитку України.

Р.С.: Чи не станеться так, що знову вся увага буде приділена Конституції, а невирішеними залишаться інші нагальні проблеми, зволікати з розв''язанням яких уже більше не можна?

І.К.: Проблема трансформційного періоду в Україні полягає в тому, що доводиться фактично одночасно вирішувати багато різних питань. Це стосується як політичних, так і економічних змін, але також певним чином і питання національної консолідації. Крім того, Україна має ще визначити мету свого руху, куди вона, власне, прямує. Звичайно, було б помилкою обмежуватися тільки питанням основного закону, але без вдосконалення Конституції навряд чи вдасться досягти поступу й в інших сферах.

Р.С.: Кілька днів тому Верховна Рада отримала нового спікера. Ним став Арсеній Яценюк. Досі він очолював Міністерство закордонних справ. Таким чином за кордоном уже мали змогу з ним познайомитися. Як цього політика сприймають на Заході?

І.К.: Він справляє досить позитивне враження. Звичайно, його не знають так добре, як Бориса Тарасюка, який тривалий час був присутній на дипломатичній сцені. Але в Німеччині Арсенюка сприймають як молодого, динамічного, орієнтованого на Захід політика, який розбирається також і в економічних питаннях. Я думаю, що в Україні, як і раніше в країнах Балтії, де до влади прийшло багато молодих людей, можна говорити про початок зміни поколінь у політиці.
XS
SM
MD
LG