Доступність посилання

ТОП новини

«Рок-проект Київ-Рига»: музика і дипломатія лунають в унісон


Людмила Пилип Рига, 11 грудня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – У Латвії стартував «Рок-проект Київ-Рига», ініціатором якого виступив радник посольства України в Латвії Олександр Юров, він же автор рок-композицій. Музику покладено на слова латвійського поета українського походження Костя Оверченка. У згаданому проекті дипломатія, музика та поезія об’єднали свої зусилля, щоб сприяти популяризації в Латвії сучасного українського мистецтва.

Латвійським українцям не байдуже, що Україну в Латвії представляють не тільки фахівці дипломатичної служби, а й творчі особистості. Посол Рауль Чілачава, який є поетом і перекладачем, нещодавно переклав поезії відомих латиських поетів Раніса та Аспазію українською та грузинською мовами. Натомість радник посольства Олександр Юров у вільний від дипломатичної роботи час професійно займається музикою. Він і започаткував «Рок-проект Київ-Рига».

«Коли з України виїжджаєш за кордон, то залишається любов до Батьківщини»

Олександр Юров розповів: «Ідея виникла в травні минулого року і за півтора року, що минуло з того часу, вона вже починає набувати практичних рис. Написана музика, ще кілька творів буде дописано. Співаюсь, що це буде дуже цікавий проект. Завжди, коли з України виїжджаєш за кордон, то залишається любов до Батьківщини. Перше прагнення – докласти зусилля, щоб повага до України за кордоном зростала, зростала гордість українців, які не живуть зараз в Україні, за свою прабатьківщину. Це, власне, і спонукало мене взятися за цей проект».

Своїм учителем Олександр Юров вважає київського композитора Геннадія Татарченка – людину, яка мала значний вплив на формування його музичного смаку та світогляду. Зокрема любові до року.

Музику до пісень, які лунають у «Рок-проекті Київ-Рига», Олександр Юров написав сам, а слова належать перу талановитого латвійського поета українського походження Костя Оверченка.

Олександр Юров: «Це один з оригінальних елементів «Рок-проекту Київ-Рига». Має бути відчуття Києва – я відношу себе до Києва, це моє рідне місто. А вірші Костя Оверченка – це душа українця, з характерними елементами, що притаманні власне українцям, які проживають у Латвії».

Хочуть виступити і на Всесвітньому форумі українців

У Латвії пісні рок-проекту виконуватимуть ансамбль «Україночка» та пісенний колектив учнів Ризької середньої школи. Зацікавились проектом і в Києві.

Олександр Юров: «У Києві після презентації, після того, як пролунала музика і розійшлись перші чутки, вже практично сформована група, яка буде називатись «Саме ті». Це молоді українці, студенти київських музичних вузів».

Дебютний виступ у рамках проекту відбувся під час міжнародного фестивалю «Слов’янський вінок» у латвійському містечку Вангажі, а його презентація відбулася під час міжнародної наукової конференції «Україна – Латвія: історія, культура, економіка» наприкінці листопада цього року в Ризі. Учасники конференції вирішили сформувати концертну програму «Рок-проект Київ-Рига» і виступити з нею на черговому Всесвітньому форумі українців, а також презентувати на інших урочистих заходах як в Латвії, так і за її межами.
XS
SM
MD
LG