Доступність посилання

ТОП новини

І з поданням, і без Прем’єра


Тетяна Ярмощук Київ, 12 грудня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – День переговорів – нульовий результат. Сьогодні засідання Верховної Ради так і не відкрилося. Консультації лідерів парламентських фракції також нічого не дали. Коаліція та опозиція залишися на своїх позиціях і вирішили продовжити переговори завтра.

П’ять годин консультацій — і жодного конкретного рішення. Сьогодні коаліції та опозиції так і не вдалося про щось домовитися. Представник Блоку Юлії Тимошенко Йосип Вінський зазначив: «Ми працювали над узгодженням розподілу комітетів, але кінцевого рішення ми не ухвалили».

Сьогодні зранку представники Партії регіонів заблокували трибуну. У такий спосіб, кажуть регіонали, вони намагалися запобігти порушенню регламенту. А Голова Верховної Ради сказав, що не може працювати у таких умовах. Тож засідання так і не відкрилося.

У який спосіб голосуватимуть за Прем’єра?

Представники ж коаліційних фракцій наполягали, щоб голосування за кандидатуру Прем’єра відбувалося бюлетенями або підняттям рук.

Нунсівець Роман Зварич заявив: «Одна зі статтей, де мова йде про процедурні рішення, дозволяє Верховній Раді перейти на таке голосування, і для цього потрібно лише 150 голосів. Я думаю, що ми можемо це застосувати — або іменні бюлетені, або підняття рук».

Регіонали не підтримують такої пропозиції коаліціянтів і називають це абсурдом.

Ярослав Сухий: «Якщо така пропозиція — встати, сісти, то ви собі уявіть таку ситуацію, що ми будемо вимагати, щоб усі послідуючі голосування по законах, внесення змін та доповнень у закони про котів та собак, м’ясо та молоко й інші консерви, так само б ця коаліція голосувала: встав, показався і сів. Ну це ж дурниця, це абсурд».

«Поки буде блокування, ми не будемо… голосувати десь у кулуарах»

Коаліціянти кажуть, що не намагатимуться провести засідання, допоки регіонали блокуватимуть трибуну. Бютівець Олескндр Турчинов заявив: «Поки буде блокування, ми не будемо ламати ситуацію, голосувати десь у кулуарах. Ми вимагаємо від наших опонентів не блокувати процес формування демократичного уряду і дати можливість Голові ВР спокійно, в межах регламенту і закону проводити сесійне засідання. Поки вони будуть блокувати, ми не братимемо участь у таких голосуваннях, які можна поставити під сумнів».

Регіонали ж заявляють, що розблокують роботу парламенту лише у разі, якщо спочатку буде обрано президію, керівників комітетів, аж потім — Прем’єра.

Тож поки що ситуація зайшла у глухий кут. Учора Юлії Тимошенко не вистачило одного голосу, щоб стати Прем’єр-міністром. Після чого парламентська трибуна була заблокована. Нульовий результат парламентарі показали і минулого четверга та п’ятниці. А день з’ясування стосунків парламентарями коштує платникам податків понад 200 тисяч гривень.

Матеріали до теми:

• Верховна Рада відновить роботу у форматі консультацій завтра вранці • Хто заважає Тимошенко стати прем’єром? • Що стоїть за останніми подіями у Верховній Раді? (Прямий ефір) • Голосування за прем’єра: дубль два! • Одного голосу наразі не вистачило Юлії Тимошенко, щоб стати Прем’єр-міністром • СБУ створила слідчу групу для з’ясування обставин збою системи «Рада» • Чому ВР не проголосувала за кандидатуру Юлії Тимошенко на посаду прем’єра і як розвиватимуться події далі? • Прем’єр не прем’єр? У вівторок Юлія Тимошенко так і не стала головою українського уряду • Тимошенко не балотуватиметься у Президенти за умови, якщо вона стане Прем’єром
XS
SM
MD
LG