Доступність посилання

ТОП новини

Львів: Комунальна власність і корупція


Галина Терещук Львів, 12 грудня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Більше третини об’єктів комунальної власності Львова, які передані в оренду, сьогодні використовуються не за призначенням. Такі дані оприлюднив інформаційно-правовий центр «Наше право», який провів громадський моніторинг управління та розпорядження власністю територіальної громади Львова.

У переважній більшості майнових питань присутні корупційні схеми. Такі дані громадського моніторингу, згідно з якими підготовка і проведення конкурсів з питань передачі в оренду майна територіальної громади проводиться непрозоро і використовується неефективно.

Керівник центру «Наше право» Ярослав Жукровський, серед іншого, зазначив: «Уже навіть той факт, що від громади приховується реальна інформація про наявність об’єктів комунального майна, є зловживанням, свого роду корупцією».

Депутати облради кажуть, що вони не мають списку того, що належить територіальній громаді області.

«Це дика система заробляння грошей, від якої держава нічого не має»

Голова асоціації працедавців Зеновій Бермес вважає, що сьогодні у Львові та області приміщення беруться лише для одного бізнесу – здачі його в оренду.

Зеновій Бермес: «Це дика система заробляння грошей, від якої держава нічого немає. Якщо ми не поламаємо податкову систему, яка визначає економічний стан держави, то опинимось із порожнім бюджетом. Люди не сплачують ту десятину, яка належить державі. І на прикладі майна й землі йде спроба приватизувати, але далі ніхто не цікавиться, що з цим роблять, гроші просто йдуть у кишеню від майна і землі».

«Комунальне майно безпардонно за копійки віддається в оренду чи приватизується»

Більшість питань порядку денного сесій обласної та міської рад – це майнові, які стосуються оренди чи приватизації приміщень. Кожне з них лобіюється певною структурою і групою обранців, каже депутат облради Лариса Федорів. Вона відстоює позицію довготермінової оренди, а не приватизації приміщень у центральній частині міста. Зараз, наголошує пані Лариса, комунальне майно безпардонно за копійки віддається в оренду чи приватизується.

Лариса Федорів: «Я знаю, за яку суму можна офіційно продавати і яка сума Х іде конкретно в кишені. Ці питання з напруженням виносяться на сесію, ми вже багато втратили».

Здача приміщення в оренду – сьогодні найвигідніший у Львові бізнес, як і зрештою в усіх великих містах держави. По-перше, можна заробити у місяць кілька тисяч доларів, а той десятків, і при цьому не потрібно ризикувати у бізнесі, платити податки і звітуватись. Один квадратний метр оренди приміщення у центрі Львова коштує від 50 до 100 доларів.
XS
SM
MD
LG