Доступність посилання

ТОП новини

У ручному режимі. Коаліція обрала Тимошенко Прем’єром і затвердила уряд


Тетяна Ярмощук Київ, 18 грудня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Двісті двадцять шість народних депутатів підняли руку, сказали «за» – і після трьох місяців прем’єріади й двох голосувань Юлія Тимошенко вдруге посіла крісло керівника уряду.

Ну - за ручний режим!
(epa)
Сьогоднішній робочий день для Юлії Тимошенко розпочався вкрай бентежно. Представник «Нашої України – Народної самооборони», нині вже міністр оборони Юрій Єхануров заявив, що не братиме участі у голосуванні, оскільки, за його словами, на той момент персональний склад уряду ще не був остаточно узгоджений.

А оскільки нунсівця Івана Сподаренка не було на сьогоднішньому засіданні (він перебуває у реанімації), то коаліція мала 225 голосів. І Юлії Тимошенко знову не вистачало одного голосу.

Втім, Юрій Єхануров таки проголосував «за». У кулуарах говорять, що перед початком голосуванням із ним говорив особисто Президент Ющенко.

Сьогодні, як минулого вівторка, у день першого голосування за Прем’єра, Юлія Тимошенко була у білому. Втім, її промова виявилася жорсткішою за попередню, у стилі «справедливість восторжествує».

«Я результати голосування сприйму мужньо, і шлях наша команда пройде так, як вона мусить його проходити. І рано чи пізно вся банда звітує перед Україною за те, що вона зробила з її сьогоденням та майбутнім», – заявила вона.

Янукович в опозиції, Литвин – ні там, ні там

Був у сесійній залі і попередник Юлії Тимошенко Віктор Янукович. У своєму виступі він звинуватив нинішню владу у всіх смертних гріхах і заявив про перехід Партії регіонів в опозицію.

«Партія регіонів переходить у опозицію. Ми ухвалили це рішення, і ми на цьому зробили наголос. Дуже добре, що сьогодні є на кого покласти відповідальність, тому що країна у такому стані не могла працювати і жити далі. І сміх такий, як я зараз від вас чую, він нездоровий. Не смійтеся над горем людей», – сказав лідер «регіонів».

Дипломатичною, і вашим і нашим, залишається позиція Володимира Литвина. Пан Литвин не демонструє своєї підтримки коаліції, втім, заявляє, що не планує приєднуватися й до лав опозиціонерів.

«Якщо наші підходи до ухвалення того чи іншого рішення будуть збігатися з баченням коаліції, назвіть це лояльним ставленням до коаліції. Я категорично проти того, щоб присвоювати собі ті чи інші назви. Ми будемо мати в усіх питаннях свою позицію, яка буде нашою позицією, яка буде виходити із нашого бачення. Ми не будемо входити ні в які об’єднання. Ми окрема політична сила», – наголосив Литвин.

Голосували руками – кнопкам не довірили

Минулого вівторка Юлії Тимошенко не вистачило одного голосу, щоб стати Прем’єр-міністром. Коаліціянти заявляли, що тиснули на кнопки, однак електронна система для голосування «Рада» не спрацювала. Цього разу, щоб бути від гріха подалі, коаліціянти вирішили голосувати підняттям рук та вимовою слова «за».

Ця процедура виявилася затяжною. Щоб обрати Прем’єра, відправити у відставку Януковича та його уряд і затвердити новий Кабмін, депутати витратили майже весь день. Під кінець так стомилися, що кожне вимовлене «за» у них викликало сміх.

Віце-прем’єрами у Кабінеті пані Тимошенко будуть Олександр Турчинов, Іван Васюник та Григорій Немиря. Обороною відатиме Юрій Єхануров, внутрішніми справами Юрій Луценко, закордонними – Володимир Огризко, транспортом Йосип Вінський, освітою – Іван Вакарчук, паливом – Юрій Продан.
XS
SM
MD
LG