Доступність посилання

ТОП новини

Буш критикує уряд Іраку


Юрій Дулерайн Нью-Йорк, 21 грудня 2007 (RadoiSvoboda.Ua) – У Сполучених Штатах Президент Джордж Буш на своїй черговій прес-конференції у Білому домі закликав уряд Іраку докласти зусиль до примирення ворогуючих угруповань та сект і впровадити політичні та економічні реформи.


Президент Буш критикував уряд Прем’єр-міністра Іраку Нурі-аль-Малікі за надто повільні кроки, але наголосив на позитивних зрушеннях: уряд функціонує, ухвалений бюджет нового року тощо.

Прогрес в Іраку, за словами Буша має визначатися ухваленням закону про справедливий розподіл прибутків від продажу нафти й газу.

Президент також наголосив на необхідності ухвалити закон, який дозволяв би працювати в уряді колишнім членам саддамівської партії «Баас».

Буш, зокрема, сказав, що уряд у Багдаді розподіляє прибутки між провінціями, де також спостерігається місцеве примирення. Часто-густо це місцева політика, яка дає поштовх політиці загальнонаціональній.

Буш: США потребують атомної енергетики

На прес-конференції були запитання про шляхи боротьби з забрудненням довкілля, зокрема, з викидами вуглекислоти в атмосферу. Буш обстоював повернення Америки до ядерної енергії.

«Якщо ми серйозно наставлені щодо боротьби з викидами вуглекислого газу, тоді, здається мені, треба активно підтримувати атомну енергетику. Атомна енергія дає нам змогу виробляти електричний струм без єдиної унції вуглекислого газу. Мене просто дивує, що наша країна не стимулює виробництво атомної енергії. Я підтримую і вітаю зусилля членів Конгресу щодо заохочення спорудження нових атомних електростанцій», – сказав Президент.

Тут треба зауважити, що за останні два десятиріччя, тобто від часів Чорнобильської катастрофи, у Сполучених Штатах не було споруджено жодної нової атомної електростанції.
XS
SM
MD
LG