Доступність посилання

ТОП новини

Боротьба повноважень виходить на інституційний рівень


Тетяна Ярмощук Київ, 15 січня 2008 (RadioSvoboda.Ua) – Міністерство внутрішніх справ хоче розширити свої повноваження. Секретаріат Президента висловився проти цього.

МВС підготувало законопроект щодо реформування системи органів внутрішніх справ, яке передбачає створення в Україні правоохоронних органів європейського зразка. За словами радника міністра внутрішніх справ Геннадія Москаля, законопроект пропонує включити до системи МВС Державну прикордонну службу, службу пожежної безпеки та порятунку, Держслужбу з питань міграції, Антикорупційне бюро та Державну прикордонну міліцію: «Така загальна європейська практика. Якщо ми кажемо, що йдемо в Європу, то треба робити так, як є у Європі. Для чого стільки відомств, як їх розплодилося в Україні? Просто для того, щоб були начальники, заступники, маса генералів? Потрібно робити так, як воно є у Європі, і там давно вже апробовано. Не бачу проблем, щоб у нас не зробити так само».

У Секретаріаті ж Президента таку ініціативу назвали «боротьбою за повноваження». Заступник керівника Секретаріату Ігор Пукшин: «Це не означає, що це буде реформа. Це не означає, що буде правопорядок. Це не означає, що буде панувати принцип верховенства права. На сьогоднішній день треба приділити увагу перш за все реформуванню процесуального законодавства».

Не підтримують ідеї розширення повноважень МВС і представники опозиції

На думку ж екс-заступника міністра Кабінету Міністрів Олени Лукаш, сьогодні немає підстав для приєднання структур до Міністерства внутрішніх справ: «Я вважаю, що це було б абсолютно недоцільно. Окрім того, на мою думку, це може обґрунтовуватися виключно одним: почалася боротьба за перетягування, накопичення, акумуляцію повноважень уже всередині коаліції. Це різні за функціями органи і нічого на сьогодні з цим не потрібно робити».

Тертя між Секретаріатом Президента та «Народною самообороною» були уже давно, каже політичний експерт Кость Бондаренко, наразі ж вони перейшли на інституційний рівень: «Геннадій Москаль та Юрій Луценко хочуть посилити функції МВС, забравши ці повноваження від Секретаріату Президента. Були давні тертя між керівництвом Секретаріату та «Народною самообороною», а тепер, після того, як Луценко та Москаль прийшли у МВС, ці тертя перейшли на інституційний рівень. Якщо раніше це були персональні стосунки між Балогою та Луценком, Балогою та Москалем, то зараз можна говорити про стосунки, які перейшли зовсім в іншу площину».

Втім, на думку пана Бондаренка, якщо ця ситуація почне набирати загрозливого характеру, крапку у цьому поставить Президент. Але чи погодиться він на послаблення свого Секретаріату?
XS
SM
MD
LG