Доступність посилання

ТОП новини

Дніпропетровщина більше не хоче бути «бюджетним» донором України


Юлія Рацибарська Дніпропетровськ, 16 січня 2008 (RadioSvoboda.Ua) – Дніпропетровщина домагається від Кабміну зменшення фінансових зобов’язань регіону перед державним бюджетом. Керівництво міста та області звернулося до уряду Юлії Тимошенко з проханням зменшити частку коштів, яку вилучають з регіону до загальнодержавного «казана». В іншому разі, зазначає місцеве керівництво, опиниться під загрозою підготовка до «Євро-2012».

На робочому столі заступника міського голови Дніпропетровська Ірини Зайцевої стоси паперів з бюджетними підрахунками. Крають-перекраюють – не вистачає. За словами пані Зайцевої, усе заплановане на рік коштом міської скарбниці буде виконати складно, грошей мало, проблем багато.

Ірина Зайцева: «Розумієте, у міському бюджеті, щоб знайти кошти на щось, їх треба від чогось забрати. Ми хочемо, щоб на «соціальні» статті не було додаткового навантаження».

Майже 300 мільйонів гривень – таку суму нинішнього року має направити Дніпропетровськ до державного бюджету. Це втричі більше, ніж надсилає схожий за виробничим потенціалом і кількістю населення Харків. Дніпропетровська влада розрахунки Мінфіну називає грабіжницькими: прибутки міського «гаманця» за рік мають зрости тільки на чверть, а вилучення до загальноукраїнської скарбниці збільшилися аж удвічі.

Місту перекривають кисень?

Міський голова Іван Куліченко обурений: місту перекривають кисень у найвідповідальніший час, коли воно має готуватись до «Євро-2012», ремонтувати дороги, добудовувати метро, облаштовувати бульвари та парки.

Іван Куліченко: «Як можна не те що розвивати місто – утримувати? Ще один такий рік – і буде нуль… Вся проблема в тому, що існуюча проблема бюджетної політики щодо вилучень не стимулює роботу. Чим більше заробив, тим більше забрали, а чим менше заробив, тим більше дали».

Нарікає на несправедливу бюджетну політику й обласна влада. Голова облради Юрій Вілкул каже: регіональний бюджет вже другий рік поспіль є єдиним в Україні, звідки вилучають кошти. І це при тому, що Дніпропетровщина найбільше серед регіонів потерпає від екологічних та демографічних негараздів.

Юлія Тимошенко докоряє за продаж землі за заниженими цінами

У столичних кабінетах дніпропетровським посадовцям поки нічого конкретного не обіцяють. Прем’єр Юлія Тимошенко заявила: відновити «фінансову справедливість» щодо області уряд може, однак спершу хай попрацює місцеве керівництво, наведе лад з приватизацією. Під час свого останнього візиту Прем’єр дорікнула: торік через продаж земельних ділянок за заниженими цінами місто втратило 3 мільярди гривень, а це майже три річні бюджети.

«Я б хотіла, щоб ви з душею підійшли до цього питання, щоб ми мали можливість у 10-15 разів більше 2008 року отримати від землі», – наголосила Юлія Тимошенко.

Що ж до можливого невиконання програми підготовки до «Євро-2012», Прем’єр закликає не спекулювати заявами: Дніпропетровськ поки що навіть не має цієї програми. Її тільки розробляють. Повинні встигнути до кінця лютого – тоді парламент вноситиме зміни до держбюджету.
XS
SM
MD
LG