Доступність посилання

ТОП новини

«Українська економіка «примудрилась» не звертати уваги на політичні катаклізми» – західний експерт


Богдана Костюк Київ, 29 січня 2008 (RadioSvoboda.Ua) – Українська економіка динамічно розвивається, але цей процес міг би бути швидшим, якби не рівень української корупції та уповільнення розвитку світової економіки. На цьому наголосив президент бізнесової ради «США – Україна» Морґан Вильямз, аналізуючи ситуацію на українському ринку. Експерт із питань фінансування та розвитку ринків, Вильямз працює в Україні з середини 1990-х років і з власного досвіду знає проблеми інвесторів.

Українська економіка зростає достатньо швидко, особливо на тлі політичної нестабільності, відсутності реформ, необхідних для сучасних темпів економічного розвитку, і рівень корупції в державі, вважає Морґан Вильямз.

Така суперечливість в останні роки вже не лякає інвесторів, адже українська економіка «примудрилась» не звертати уваги на політичні катаклізми, зауважує він.

Із іншого боку, в останні роки помітно зростання ваги малого і середнього бізнесу в економічній системі України. Але і тут відсутність реформ і належного законодавства гальмує зміцнення цього невеликого бізнесу і, відповідно, утворення дієвого середнього класу – хоча в Україні уряд обіцяє допомогти і діють кілька фондів для його підтримки, каже американський фахівець.

Тимошенко повертає втрачену було довіру інвесторів

В інтерв’ю Радіо Свобода він звернув увагу, що серед бізнесменів, які працюють в Україні, чимало тих, кого налякали заяви Юлії Тимошенко щодо реприватизації під час її першого прем’єрства.

Тепер, на його думку, Тимошенко підходить до цих питань зваженіше – вона і міністр фінансів Віктор Пинзеник підтвердили намір підтримати інвесторів, котрі готові вкладати кошти у розвиток української економіки.

«Бізнесове середовище з оптимізмом зустріло ініціативи українського уряду і побажало йому стабільності», – каже Морґан Вильямз.

Він також нагадав, що незабаром Україна має стати членом Світової організації торгівлі – тож інвестиційний клімат у державі має змінитися на краще. А український бізнес – і великий, і малий – працюватиме за тими правилами, які вироблені у СОТ, переконаний президент бізнесової ради «США – Україна».
XS
SM
MD
LG