Доступність посилання

ТОП новини
22 Липень 2019, Київ 19:40

Студентів із Туркменистану не випускають у Туреччину


Міжнародний аеропорт Ашгабата

Співробітники аеропорту в Ашгабаті знімають із рейсів пасажирів, що вилітають із Туркменистану до Туреччини, повідомляє туркменська редакція Радіо Свобода, яка описує один із таких випадків.

Житель Туркменистану розповів про ситуацію, в яку потрапила його сестра, яка намагалася напередодні виїхати в Туреччину на навчання: «Моя сестра підготувала всі необхідні документи для виїзду в Туреччину, в тому числі візу, запрошення з навчального закладу, спонсорське підтвердження, і минулого тижня разом із батьками приїхала в ашгабатський аеропорт», – розповів чоловік.

За його словами, співробітники міграційної служби, перевіривши документи, заявили, що дівчину за кордон не відпускають. При цьому причин вони не пояснили. Пізніше в міграційній службі Ашгабата сім’ї заявили, що «це розпорядження зверху», тому що «зараз заборонили молодим дівчатам виїжджати за кордон вчитися».

З метою дотримання конфіденційності і безпеки своїх співрозмовників Радіо Свобода утримується від публікації імен, а також точної дати цієї події.

Туркменській редакції не вдалося отримати офіційне підтвердження щодо випадків перешкоджання виїзду громадян Туркменистану за межі країни, а також роз’яснення про причини зняття пасажирів із міжнародних рейсів у чиновників міграційної служби і співробітників аеропорту.

31 липня агенція «Хроніки Туркменистану» повідомляла, що 25 липня в аеропорту Ашгабата не пустили на рейс до Стамбула 19 людей. Всі вони були абітурієнтами, які намагалися вступити в турецькі навчальні заклади. Представники міграційної служби заявили, що виїжджати з країни можна тільки після служби в армії. Однак серед молодих людей були і ті, хто відслужив, повідомляє агентство. Дівчатам причину недопуску не пояснили.

Раніше повідомляли про вікове обмеження на виїзд із країни людей молодших від 40 років, також з’являлися повідомлення про намір влади Туркменистану не допускати на міжнародні рейси громадян віком до 30 років.

Про заборону на виїзд із країни влада Туркменистану офіційно не оголошувала.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG