Доступність посилання

ТОП новини

Захист Савченко оскаржив направлення її справи до ростовського суду


Надія Савченко
Надія Савченко

Захист українського штурмана Надії Савченко оскаржив у Генпрокуратурі Росії рішення про направлення її справи у Донецький міський суд Ростовської області.

«Оскаржили постанову заступника генпрокурора щодо направлення справи у Донецький міськсуд Ростовської області», – написав адвокат Савченко Микола Полозов у вівторок, 21 липня, на своїй сторінці у Twitter.

За інформацією російських ЗМІ, у заяві йдеться, що ніхто з потерпілих постійно не проживає у Ростовській області, а всі експертизи у справі проводилися у Москві. У зв’язку з цим виклик потерпілих та експертів у суд Донецька Ростовської області буде ускладнений, а у разі їх неявки, право Савченко на захист буде порушено.

Наприкінці червня минулого року сепаратисти захопили Надію Савченко в полон, а потім насильно перевезли через кордон і передали російським силовикам. За доказами, які надав захист, Савченко не могла бути причетною до загибелі журналістів, бо потрапила в полон іще до їхньої смерті.

6 липня стало відомо про зміну звинувачення проти Савченко. Слідчий комітет Росії повідомив про завершення розслідування кримінальної справи щодо неї і серед звинувачень перелічив уже не тільки замах на вбивство і незаконний перетин кордону, про які повідомляли раніше, а й безпосередньо вбивство російських журналістів.

13 липня Генпрокуратура Росії затвердила обвинувальний вирок Савченко і направила його у Донецький міський суд Ростовської області. 17 липня Савченко етапували з московського СІЗО «Матроська тиша» до Ростовської області.

XS
SM
MD
LG