Доступність посилання

ТОП новини

Четверо кримчан поскаржилися на порушення прав Росією і Україною до Страсбурзького суду – адвокат


Четверо громадян України, зареєстрованих у Криму, оскаржать у Європейському суді з прав людини порушення своїх прав владою Росії та України, повідомив проектові Радіо Свобода Крим.Реалії їхній адвокат Олександр Заруцький.

За його словами, два такі позови вже зареєстровані у Страсбурзькому суді, ще два готуються. У процесі підготовки – позови, пов’язані з порушенням прав у зв’язку зі справами про «масові заворушення» в лютому 2014 року.

За словами Заруцького, троє з його клієнтів перебувають у місцях позбавлення волі, один був звільнений умовно-достроково російською окупаційною владою Криму і перебуває на материковій частині України.

Громадяни України скаржаться на порушення їхнього права на свободу, права не бути покараними за дії, які не є злочинами за національним або міжнародним законодавством.

Як приклад порушення прав ув’язнених у Криму громадян України адвокат назвав випадки, коли до кримінальної відповідальності російські суди залучають за дії, вчинені на території України задовго до її анексії Росією. «Є люди, які притягуються до відповідальності за дії, вчинені у 2006–2008 роках», – сказав він, зазначивши, що мова, зокрема, йде про двох його клієнтів, справи яких уже були розглянуті в українських судах першої інстанції, але вироки не набули чинності.

«Вони їх оскаржили і залишалися у слідчих ізоляторах. Росіяни брали їхні скарги, прокурори приводили у відповідність із російським законодавством. Один був звільнений умовно-достроково, інший залишається», – сказав Заруцький.

Один із клієнтів адвоката пропустив термін подачі скарги до Європейського суду з прав людини (6 місяців), бо не мав можливості отримати юридичну допомогу українського адвоката. Він пояснив, що позов проти України поданий як до співвідповідача, бо це зобов’яже українського суддю у Страсбурзькому суді брати участь у розгляді справи.

Наприкінці лютого – на початку березня 2014 року перекинуті з Росії та кримських баз Чорноморського флоту Росії війська без прикметних знаків окупували Кримський півострів. 16 березня 2014 на території Криму і міста Севастополя був влаштований так званий «референдум про статус півострова», за оголошеними результатами якого Росія заявила про анексію Криму до свого складу. Україна, Європейський союз, США і більша частина світової спільноти вважають «референдум незаконним» і таким, що не має правових наслідків, а заяви Москви про «приєднання» Криму анексією частини території України. Євросоюз, а також США і низка інших країн запровадила низку санкцій стосовно Росії і кримських сепаратистів після окупації Криму. Інші санкції додали потім через агресію Росії в частині сходу України.

XS
SM
MD
LG