Доступність посилання

ТОП новини
19 Листопад 2018, Київ 23:38

Україна скоротила обсяги закупівлі газу з Росії, оплаченого палива вистачить на 4 дні – голова «Газпрому»


Голова правління «Газпрому» Олексій Міллер

Україна скоротила закупівлю газу із Росії вчетверо в порівнянні з початком місяця і оплаченого палива їй вистачить на чотири дні. Про це повідомив голова правління «Газпрому» Олексій Міллер, передає ТАСС.

«Україна скоротила обсяги закупівлі російського газу через фінансовий дефіцит НАК «Нафтогаз України» у порівнянні з початком місяця в чотири рази – до 10 мільйонів кубометрів на добу. Водночас знижується закупівля і з європейського напрямку. Таким чином, на сьогодні передплаченого «Газпрому» газу, навіть при такому низькому рівні відбору, вистачить лише на чотири дні – до суботи, 14 листопада», – сказав Міллер.

5 листопада Олексій Міллер заявляв, що оплаченого Україні газу вистачить на 5 днів, тобто до сьогодні – 10 листопада.

Минулого тижня «Нафтогаз України» перерахував Росії 24 мільйони доларів передоплати за постачання газу. 3 листопада голова правління «Нафтогазу» Андрій Коболєв заявив, що Україна закуповуватиме газ у російського «Газпрому» в першому кварталі 2016 року тільки в разі привабливої ціни і взагалі зможе обійтися без закупівлі російського газу наступного року.

Наприкінці вересня у Брюсселі Україна, Росія та Євросоюз парафували документи «зимового газового пакету». Сторони домовилися щодо цін та умов постачання Україні російського газу протягом опалювального сезону. Тривалість угоди – до кінця опалювального сезону.

Також були узгоджені приблизні обсяги газу: Україна перераховує «Газпрому» півмільйона доларів і закуповує 2 мільярди кубометрів газу для своїх сховищ. Ціна російського газу для України в четвертому кварталі 2015 року становить 227 доларів за тисячу кубометрів.

XS
SM
MD
LG