Доступність посилання

ТОП новини

У Росії «Меморіал» визнав засудженого активіста Непомнящих політв’язнем


Іван Непомнящих
Іван Непомнящих

Правозахисний центр «Меморіал» визнав політв’язнем Івана Непомнящих, засудженого у Росії 22 грудня до 2,5 року позбавлення волі у «Болотній справі». Про це повідомляється на сайті центру.

У «Меморіалі» вважають «Болотну справу» і всі винесені у ній вироки неправосудними і необґрунтованими. Відеозаписи, які суд поклав в основу вироку, разом зі свідченнями поліцейських, не зафіксували дій, які приписували засудженому, йдеться в заяві «Меморіалу».

25-річний інженер Іван Непомнящий був засуджений за звинуваченням в участі в масових заворушеннях і застосуванні насильства до поліцейських під час узгодженої з владою опозиційної акції на Болотній площі в Москві 6 травня 2012 року. За версією слідства, Непомнящих завдав співробітникам поліції не менше чотирьох ударів «руками і парасолькою».

«Болотна справа» була порушена в 2012 році після того, як акція «Марш мільйонів» завершилася, за даними слідства, масовими заворушеннями. Зараз у справі 34 фігуранти. Термін давності у ній закінчується в 2022 році.

XS
SM
MD
LG