Доступність посилання

26 Червень 2017, Київ 22:33
Новини | Події

Суд обмежив термін ознайомлення зі справою захистові й трьом обвинуваченим у вбивствах на Майдані


Печерський районний суд Києва обмежив обвинуваченим у вбивстві 48 осіб і замаху на умисні вбивства 80 осіб трьом екс-беркутівцям і їхнім захисникам термін на ознайомлення з матеріалами кримінального провадження.

Колишні бійці «Беркуту» Олег Янішевський, Сергій Тантура та Олександр Маринченко, що проходять у справі розстрілів активістів Євромайдану 20 лютого 2014 року, і їхні захисники мають завершити ознайомлення до 8 лютого.

Тиждень тому сторона обвинувачення звернулась до суду з клопотанням про встановлення терміну на ознайомлення з матеріалами кримінального провадження захисників та підозрюваних. За словами прокурора відділу Генеральної прокуратури Романа Псюка, це було зроблено у зв’язку з тим, що підозрювані і їхні захисники «свідомо затягують процес», тоді як потерпілі і їхні представники вже познайомились зі значною частиною матеріалів провадження, які дійсно налічують 186 томів.

Троє захисників та самі підозрювані заявили, що в доступі до матеріалів кримінального провадження їх не обмежують. Однак вони вважають недостатнім наданий їм час для ознайомлення і аналізу матеріалів і заявили, що не затягують процес, а намагаються якнайшвидше брати копії томів для опрацювання.

«Не враховуючи вихідні і святкові дні, я вже ознайомився з 53 томами кримінального впровадження. Де я зволікаю? За 15 днів ознайомився із 53 томами», – прокоментував підозрюваний Олег Янішевський.

«186 томів! …Це ж зараз усі ці матеріали об’єднали в одне ціле, ось за два роки те, що слідство назбирало, і дає нам: от вам те, що ми два роки збирали, ви повинні з цим за 20 днів ознайомитись», – прокоментував для Радіо Свобода захисник Сергія Тантури Ігор Варфоломєєв.

За словами прокурора Романа Псюка, крім убивства 48 осіб і замаху на умисні вбивства 80 осіб, колишнім беркутівцям додали ще одну статтю обвинувачення – вчинення терористичного акту групою осіб за попередньою змовою.

Двох із підозрюваних було затримано 23 лютого 2015 року, ще одного затримали 26 червня 2015 року.

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG