Доступність посилання

ТОП новини
19 Жовтень 2018, Київ 22:46

ВООЗ оголосила спалах гарячки зіка надзвичайною ситуацією міжнародного масштабу


Керівник ВООЗ Марґарет Чан оголошує рішення організації, Женева, 1 лютого 2016 року

Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила спалах хвороби, викликаної вірусом зіка, надзвичайною ситуацією в галузі охорони здоров’я міжнародного масштабу.

Ухвалити таке рішення порекомендував комітет незалежних експертів.

Останніми днями хвороба особливо швидко поширюється у Бразилії, де в серпні мають відбутися Олімпійські ігри і де ця хвороба вже, як вважають, спричинила тисячі вроджених дефектів.

Минулого тижня, 28 січня, генеральний директор ВООЗ Марґарет Чан заявила, що поширення вірусу зіка, який викликає однойменну хворобу, стало вибуховим.

Вона також висловила глибоке занепокоєння через перспективи подальшого поширення вірусу комарами, відсутність імунітету до нього в регіонах, уражених ним уперше, а також через те, що проти захворювання не існує щеплень і ліків та швидких діагностичних тестів на цей вірус.

Гарячка зіка, спричинена цим вірусом, сама по собі не становить значної небезпеки і викликає у хворих незначне підвищення температури й погіршене самопочуття, легкий біль у голові, м’язах та суглобах, а також висипи на шкірі і проходить за кілька днів чи за тиждень. Але ця хвороба може спричинити мікроцефалію та пошкодження мозку новонароджених дітей, якщо на неї перехворіє вагітна жінка.

Вірус був уперше виявлений в Африці в мавп, нечасті зараження ним людини були зафіксовані в низці країн Африки й Азії; після 2007 року він з’явився і в інших частинах світу, зокрема, останнім часом швидко поширюється в Центральній і Латинській Америці. За прогнозами ВООЗ, у цьому регіоні протягом наступного року на хворобу зіка може захворіти від 3 до 4 мільйонів людей.

XS
SM
MD
LG