Доступність посилання

ТОП новини
20 Березень 2019, Київ 04:05

Угрупування «Ісламська держава» слабшає в Іраку та Сирії, але зміцнює позиції у Лівії – розвідка США


Фото ілюстративне

Згідно з новими даними розвідки США, які оприлюднив 4 лютого Білий дім, кількість бойовиків екстремістського угруповання «Ісламська держава» зменшилась до приблизно 25 тисяч в Сирії та Іраку, у так званих групах «халіфату», у порівнянні з 31 тисячею, що була за попередніми оцінками.

Розвідка США уточнила, що кількість бойовиків-ісламістів на сьогодні складає 19 і 25 тисяч в Іраку та Сирії, у порівнянні з 20 і 31 тисячами відповідно у 2014 році.

«Зниження відображає загальний вплив смертності бойовиків, дезертирство, внутрішніх дисциплінарні заходи, недоліки й труднощі у вербуванні, з якими стикаються іноземні бойовики, які вирушають до Сирії», – сказала речник Ради нацбезпеки США Емілі Хорн.

Приблизно 20-відсоткове зниження пов'язують з великою кількістю поранених бойовиків, дезертирством у їхніх лавах, а також успішними ударами з повітря коаліції на чолі з США і підтримкою іракських та курдських сил на землі.

«Ісламська держава» зазнала значних втрат», – заявив речник Білого дому Джош Ернест.

Він відзначив зусилля у наземних бойових діях сирійських опозиційних груп, а також партнерів по коаліції, в тому числі військових Іраку в Кувейті і бійців курдського ополчення «пешмерга», водночас жодним словом не згадавши російських повітряних ударів, здійснюваних із вересня минулого року.

Повітряна операція під проводом США разом з міжнародними партнерами, яка здійснила з 2014 року понад 10 тисяч ударів по ісламістах, зупинила потік іноземців, спраглих долучитися до угруповання «Ісламська держава», додав Ернест.

«Ісламській державі» важче, аніж раніше, поповнювати свої лави», - сказав речник Білого дому.

Однак зменшення кількості бойовиків угруповання «Ісламська держава» на Близькому Сході може також бути причиною того, що «новобранці» з-за кордону вирушають не до Сирії, а до Лівії, щоб долучилися до бойовиків в Північній Африці.

За оцінками США, зараз кількість бойовиків «Ісламська держава» в Лівії коливається в межах від 3 до 6 тисяч, що приблизно вдвічі більше, ніж у попередні роки.

Раніше міністр оборони США Аштон Картер повідомив, що угруповання «Ісламська держава» скористалося хаосом у Лівії, щоб в результаті закріпитися там на значних територіях. Пентагон у грудні надіслав групу військовослужбовців» до Лівії зі спостережною метою, але її вигнали з країни незадовго після прибуття.

XS
SM
MD
LG