Доступність посилання

ТОП новини

Росія хоче обговорити сьогодні в ООН обстріл Туреччиною позицій курдів у Сирії


©Shutterstock

Рада безпеки Організації Об'єднаних Націй планує у вівторок, 16 лютого, провести засідання на прохання Росії, щоб обговорити обстріл Туреччиною цілей курдських бійців на півночі Сирії.

«Делегація Росії глибоко стурбована застосуванням сили з боку Туреччини проти сирійської території», – сказав російський дипломат в електронному листі із проханням про зустріч в ООН, повідомляє агентство Reuters.

Обговорення за зачиненими дверима щодо ситуації в Сирії, як очікується, відбудеться в першій половині дня в Нью-Йорку одразу після того, як Рада безпеки обговорить гуманітарну ситуацію в Ємені.

Туреччина три дні поспіль обстрілювала позиції курдських бійців із «Загонів народної самооборони» (YPG) на півночі Сирії. Анкара розглядає YPG як партнера сепаратистського збройного угруповання «Робітнича партія Курдистану» (PKK) в Туреччині, яке вона вважає терористичною організацією.

Після того, як Туреччина наприкінці листопада 2015 року збила поблизу свого кордону з Сирією російський бомбардувальник, відносини між двома країнами різко погіршилися. Анкара заявила, і її західні партнери підтвердили, що російський літак, попри попередження, порушив турецький повітряний простір, Москва заперечує це.

У відповідь Росія наклала обмеження, зокрема, заборонила імпорт деяких турецьких харчів до Росії, заборонила росіянам організований відпочинок у цій країні та заборонила укладати нові контракти з турецькими будівельними компаніями, які мали значне місце на ринку будівельних послуг у Росії. Також Москва скасувала безвізовий в’їзд для громадян Туреччини.

12 лютого у Мюнхені було досягнуто домовленості про припинення бойових дій у Сирії через тиждень, але заборона на такі дії виключає екстремістське угруповання «Ісламська держава», а також пов’язаного з ісламістською мережею «Аль-Каїда» угруповання «Джабгат ан-Нусра» («Фронт перемоги»).

XS
SM
MD
LG