Доступність посилання

ТОП новини

У Запоріжжі триває безстрокова акція на підтримку Надії Савченко 


12 березня на майдані Героїв Революції у Запоріжжі відбувся мітинг на підтримку української громадянки Надії Савченко з вимогою до Москви щодо її звільнення.

Як передає кореспондент Радіо Свобода, учасники заходу принесли з собою плакати з написами «#FreeSavchenko», «Свободу Савченко!», «Путину гореть в аду!», «Надія Запоріжжя з тобою!» та «Надія, живи!». Акція має безстроковий характер: активісти планують збиратися на мітинги, поки Надію Савченко не звільнять.

Учасники заходу також ухвалили звернення до президента України вжити заходів щодо найшвидшого звільнення Надії Савченко та президента Росії з вимогою звільнити українських політв'язнів. Звернення планують надіслати адресатам телеграмою.

«Ми, учасники мітингу на підтримку Надії Савченко, вимагаємо від вищих органів влади Росії повернення у правове поле розслідувань щодо полонених громадян України Надії Савченко, Олега Сенцова, а також всіх інших українських військовослужбовців і волонтерів. Закликаємо вас дослухатися до думки ваших авторитетних співгромадян і світової спільноти, і звільнити утримуваних на території Росії українських громадян. Просимо вас замислитися над тим, що смерть кожного з них поза межами України може стати точкою неповернення у стосунках руського і українського народів», – йдеться у зверненні до президента Росії, ухваленому учасниками мітингу.

Надію Савченко, народного депутата України й делегата Верховної Ради в Парламентській асамблеї Ради Європи, в Росії обвинувачують у вбивстві 2014 року двох працівників російського державного телебачення, які нелегально перебували в Україні в лавах збройних проросійських сепаратистів, надаючи їм інформаційну підтримку, а також у замаху на вбивство групи сепаратистів і в незаконному перетині російського кордону. Савченко, колишня військовослужбовець Збройних сил, штурман бойового вертольота (її іноді помилково називають «льотчицею»), на той час перебувала на сході України як доброволець-піхотинець, беручи участь в операції проти підтримуваних Росією збройних сепаратистів.

Російські прокурори вимагають засудити українку до 23 років позбавлення волі і штрафу у 100 тисяч рублів (нині це понад 36,5 тисяч гривень). Вирок їй мають оголошувати 21 і 22 березня.

Надія Савченко та її захист відкидають звинувачення і навели на суді численні докази, що на момент загибелі російських журналістів її вже захопили в полон сепаратисти, які потім силоміць вивезли її до Росії. Але суд не взяв до уваги цих доказів непричетності Савченко до інкримінованих їй Росією дій.

XS
SM
MD
LG