Доступність посилання

24 Червень 2017, Київ 17:32
Новини | Події

У Запоріжжі триває безстрокова акція на підтримку Надії Савченко 


12 березня на майдані Героїв Революції у Запоріжжі відбувся мітинг на підтримку української громадянки Надії Савченко з вимогою до Москви щодо її звільнення.

Як передає кореспондент Радіо Свобода, учасники заходу принесли з собою плакати з написами «#FreeSavchenko», «Свободу Савченко!», «Путину гореть в аду!», «Надія Запоріжжя з тобою!» та «Надія, живи!». Акція має безстроковий характер: активісти планують збиратися на мітинги, поки Надію Савченко не звільнять.

Учасники заходу також ухвалили звернення до президента України вжити заходів щодо найшвидшого звільнення Надії Савченко та президента Росії з вимогою звільнити українських політв'язнів. Звернення планують надіслати адресатам телеграмою.

«Ми, учасники мітингу на підтримку Надії Савченко, вимагаємо від вищих органів влади Росії повернення у правове поле розслідувань щодо полонених громадян України Надії Савченко, Олега Сенцова, а також всіх інших українських військовослужбовців і волонтерів. Закликаємо вас дослухатися до думки ваших авторитетних співгромадян і світової спільноти, і звільнити утримуваних на території Росії українських громадян. Просимо вас замислитися над тим, що смерть кожного з них поза межами України може стати точкою неповернення у стосунках руського і українського народів», – йдеться у зверненні до президента Росії, ухваленому учасниками мітингу.

Надію Савченко, народного депутата України й делегата Верховної Ради в Парламентській асамблеї Ради Європи, в Росії обвинувачують у вбивстві 2014 року двох працівників російського державного телебачення, які нелегально перебували в Україні в лавах збройних проросійських сепаратистів, надаючи їм інформаційну підтримку, а також у замаху на вбивство групи сепаратистів і в незаконному перетині російського кордону. Савченко, колишня військовослужбовець Збройних сил, штурман бойового вертольота (її іноді помилково називають «льотчицею»), на той час перебувала на сході України як доброволець-піхотинець, беручи участь в операції проти підтримуваних Росією збройних сепаратистів.

Російські прокурори вимагають засудити українку до 23 років позбавлення волі і штрафу у 100 тисяч рублів (нині це понад 36,5 тисяч гривень). Вирок їй мають оголошувати 21 і 22 березня.

Надія Савченко та її захист відкидають звинувачення і навели на суді численні докази, що на момент загибелі російських журналістів її вже захопили в полон сепаратисти, які потім силоміць вивезли її до Росії. Але суд не взяв до уваги цих доказів непричетності Савченко до інкримінованих їй Росією дій.

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG