Доступність посилання

ТОП новини

На Прикарпатті вимагають заборони в регіоні компаній з Росії і транзиту вантажівок звідти


©Shutterstock

Запровадити санкції щодо «Сбербанку Росії» та підприємств з російським капіталом, які діють на Прикарпатті і засновниками яких є юридичні або фізичні особи, зареєстровані в Росії, вимагають депутати Івано-Франківської обласної ради.

Звернення «щодо вжиття заходів для захисту економічного та територіального суверенітету України» до президента, прем’єр-міністра, спікер та секретаря РНБО ухвалили сьогодні на сесії. За звернення проголосував 81 депутат.

«Компанії з російським капіталом або частка статутного фонду яких належить суб’єктам держави-агресора й надалі спокійно збагачуються на нашій землі, створюючи перешкоди для сталого економічного розвитку України», – йдеться у зверненні, під яким є список з понад 100 підприємств, які діють в Івано-Франківській області, на думку депутатів, підривають «економічний та територіальний суверенітет» України.

Ще одним зверненням прикарпатські депутати вимагають заборонити транзит російських вантажівок територією України, а рішення про відновлення такого транзиту від 25 лютого 2016 року називають «антидержавним за змістом і суттю».

Крім того, депутати Івано-Франківської облради вимагають припинити діяльність українських підприємств в Росії, заборонити ввезення та реалізацію в Україні товарів російського виробництва.

Росія з початку 2016 року повідомила про запровадження значних ускладнень для транзиту українських товарів російською територією.

Із 11 лютого в Україні активісти почали блокувати транзит російських товарів через українську територію і закликали владу України офіційно заборонити такий транзит. 14 лютого Міністерство транспорту Росії повідомило, що зупинило на території цієї країни пересування вантажного автотранспорту, зареєстрованого в Україні. Наступного дня український уряд запровадив заходи у відповідь. Але більш ніж за тиждень Україна і Росія домовилися про повернення заблокованого в цих країнах вантажного автотранспорту протилежної сторони і його водіїв.

Дивитись коментарі (2)

XS
SM
MD
LG