Доступність посилання

ТОП новини

Затриманого у Бельгії підозрюваного в причетності до паризьких терактів незабаром передадуть Франції – прокурор


Фотографія Салаха Абдеслама, розповсюджена бельгійської поліцією

Затриманого поліцією Бельгії 18 березня у Брюсселі Салаха Абдеслама, одного з головних підозрюваних у вчиненні атак у Парижі наприкінці минулого року, незабаром передадуть Франції. Правоохоронні органи вже забрали його з лікарні і після очікуваного запиту про прискорену екстрадицію його відправлять до країни, де були скоєні напади, що забрали життя 130 людей. Про це, як передає Associated Press, повідомив бельгійський прокурор Ерік Ван дер Сіпт.

За його словами, якщо Абдеслам почне свідчити в бельгійській столиці, це може призвести до затримки його видачі.

«Але рано чи пізно, він буде виданий Франції», – сказав Ван дер Сіпт.

Міністр внутрішніх справ Франції Бернар Казнев назвав арешт Абдеслама і чотирьох інших підозрюваних «серйозним ударом» по мережі бойовиків угруповання «Ісламської держава», що діють в Європі. За його словами, лише один підозрюваний в паризьких нападах Мохамед Абріні залишається на волі.

Казнев повідомив, що 74 осіб, «які мають зв'язки з терористичною діяльністю», були заарештовані у Франції від початку року.

Під час антитерористичної операції у Брюсселі 18 березня поліція затримала трьох підозрюваних у причетності до нападів у Парижі. Один з головних підозрюваних Салах Абдеслам був поранений у ногу, коли поліція увійшла до квартири у районі Молінбек, де він переховувався. 26-річний Абдеслам жив у Моленбеку перед нападами у Парижі. Вважають, що він був членом угруповання «Ісламська держава».Підозрюють, що Салах Абдеслам відіграв ключову роль у плануванні паризьких атак у листопаді 2015 року.

XS
SM
MD
LG