Доступність посилання

ТОП новини

У ГПУ рішення про звільнення Сакварелідзе вважають «історичним»


Владислав Куценко

У Генеральній прокуратурі рішення про звільнення заступника генерального прокурора України – прокурора Одеської області Давіда Сакварелідзе вважають «історичним».

«Насправді Давід використовує статус заступника генерального прокурора…Прокуратура очистилася від популістів, від людей, які говорять неправду під бажанням будувати нову Україну, як він відзначав, вільну Україну»,– заявив прокурор ГПУ Владислав Куценко.

Крім того, він заявив, що Сакварелідзе надав про себе неправдиві дані СБУ, зокрема інформацію про місце свого проживання, а також мав подвійне громадянство – України і Грузії.

«На питання щодо місця фактичного проживання він вказав місце проживання, яке є адресою адміністративного будинку прокуратури Одеської області… Таким чином, Давід увів в оману СБУ, даючи кілька разів неправдиву інформацію», – сказав представник ГПУ.

Куценко також зауважив, що Сакварелідзе допустив «систематичне порушення прокурорської етики».

«Він закликав прокурорів прийти на мітинги і сам взяв участь в акції. Це недопустимо, це порушення закону про прокуратуру. Це одна з причин…», – заявив Куценко.

Водночас у СБУ заяв Куценка щодо Сакварелідзе не коментували.

Раніше сьогодні генеральний прокурор України Віктор Шокін підписав наказ про звільнення заступника генпрокурора Давіда Сакваралідзе з органів прокуратури. Давід Сакварелідзе вважає своє звільнення зачисткою від тих, хто готовий боротися з корупцією.

Цими вихідними восьмеро народних депутатів, обраних від Одеської області, передали в Генпрокуратуру листа, в якому заявили про підтримку звернення керівників територіальних прокуратур від 25 березня щодо звільнення Давіда Сакварелідзе через «спроби дискредитувати органи прокуратури».

Сакварелідзе заявив, що в Генпрокуратурі тривають звільнення співробітників, які здійснювали провадження справи так званих «діамантових прокурорів» – Олександра Корнійця та Володимира Шапакіна. Згодом Сакварелідзе додав, що колишній заступник прокурора Київської області Олександр Корнієць був керуючим справами генпрокурора Віктора Шокіна.

Дивитись коментарі (1)

XS
SM
MD
LG