Доступність посилання

ТОП новини
22 Жовтень 2018, Київ 19:31

Ляшко заявляє, що фракція Радикальної партії ініціює процедуру імпічменту Порошенка


Олег Ляшко

Лідер Радикальної партії Олег Ляшко заявляє, що фракція Радикальної партії ініціює початок процедури імпічменту президента України Петра Порошенка. Про це він написав на своїй сторінці в Facebook.

За словами Ляшка, фракція також вимагає створення у парламенті спеціальної тимчасової слідчої комісії з розслідування фактів існування офшорних компаній та рахунків Порошенка.

Відповідно до чинного законодавства, президент України може бути усунений з поста Верховною Радою в порядку імпічменту у разі вчинення ним державної зради або іншого злочину. Питання імпічменту ініціюється більшістю від конституційного складу Верховної Ради (300 народних депутатів). Для проведення розслідування Рада створює спеціальну тимчасову слідчу комісію, до складу якої входять спеціальний прокурор і спеціальні слідчі.

Рішення про усунення президента України з поста в порядку імпічменту ухвалюється Радою не менш як трьома четвертими від її конституційного складу після перевірки справи КСУ і отримання його висновку щодо додержання конституційної процедури розслідування і розгляду справи про імпічмент та отримання висновку Верховного суду України про те, що дії, в яких звинувачується президент України, мають ознаки державної зради або іншого злочину.

Увечері 3 квітня автори міжнародного журналістського розслідування оприлюднили дані, які нібито свідчать, що панамська юридична компанія Mossack Fonseca допомагала деяким своїм клієнтам відмивати гроші, ухилятися від сплати податків і обходити різні санкції.

Репортери із 76 країн опрацювали понад 11 мільйонів документів щодо офшорних компаній та їхніх власників. В Україні фігурантом розслідування став, зокрема, президент України Петро Порошенко.

Журналісти-розслідувачі заявляють, що президент України Петро Порошенко, всупереч заявам, досі не передав свої активи у траст, однак почав реструктуризацію належних йому активів компанії Roshen, створивши для цього три офшорні компанії. В Адміністрації президента наразі цієї інформації не коментували.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG