Доступність посилання

ТОП новини
23 Лютий 2018, Київ 22:50

У Відні відбудеться засідання групи ОБСЄ щодо Нагірного Карабаху


У Відні 5 квітня відбудеться засідання з участю співголів Мінської групи ОБСЄ (Росії, Франції та США) у зв’язку із загостренням ситуації в зоні карабаського конфлікту.

4 квітня російський міністр закордонних справ Сергій Лавров обговорив це питання по телефону з держсекретарем США Джоном Керрі. Співрозмовники висловили «серйозну стурбованість» з приводу нової ескалації. За інформацією МЗС Росії, Лавров і Керрі вказали на необхідність термінового припинення бойових дій.

Ситуація у Нагірному Карабасі різко загострилася у ніч на суботу, 2 квітня. І вірменська, і азербайджанська сторона звинуватили одна одну у наступі з застосуванням важкого озброєння. З обох сторін уже загинули десятки людей.

Нагірний Карабах, населений переважно вірменами, оголосив про вихід зі складу Азербайджану у 1991 році. Це призвело до збройного конфлікту, під час якого Азербайджан втратив контроль над територією, загинуло близько 30 тисяч людей. Нині сили, складені з етнічних вірмен, контролюють не лише територію Нагірного Карабаху, а й панівні висоти навколо цього регіону. Таким чином, Азербайджан не має фактичної влади приблизно над п’ятою частиною території, яка юридично цій державі належить.

Ваша думка

Показати коментарі

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG