Доступність посилання

ТОП новини
17 Листопад 2018, Київ 02:34

У Відні відбудеться засідання групи ОБСЄ щодо Нагірного Карабаху


У Відні 5 квітня відбудеться засідання з участю співголів Мінської групи ОБСЄ (Росії, Франції та США) у зв’язку із загостренням ситуації в зоні карабаського конфлікту.

4 квітня російський міністр закордонних справ Сергій Лавров обговорив це питання по телефону з держсекретарем США Джоном Керрі. Співрозмовники висловили «серйозну стурбованість» з приводу нової ескалації. За інформацією МЗС Росії, Лавров і Керрі вказали на необхідність термінового припинення бойових дій.

Ситуація у Нагірному Карабасі різко загострилася у ніч на суботу, 2 квітня. І вірменська, і азербайджанська сторона звинуватили одна одну у наступі з застосуванням важкого озброєння. З обох сторін уже загинули десятки людей.

Нагірний Карабах, населений переважно вірменами, оголосив про вихід зі складу Азербайджану у 1991 році. Це призвело до збройного конфлікту, під час якого Азербайджан втратив контроль над територією, загинуло близько 30 тисяч людей. Нині сили, складені з етнічних вірмен, контролюють не лише територію Нагірного Карабаху, а й панівні висоти навколо цього регіону. Таким чином, Азербайджан не має фактичної влади приблизно над п’ятою частиною території, яка юридично цій державі належить.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG