Доступність посилання

ТОП новини
16 Листопад 2018, Київ 20:18

Азербайджан: 16 військових загинули в Нагірному Карабасі за два дні


Зруйнований обстрілом будинок у Мартакертському (Аґдеринському) районі Нагірного Карабаху, 4 квітня 2016 року

Упродовж двох останніх днів у Нагірному Карабасі загинули 16 азербайджанських військових, повідомило 5 квітня міністерство оборони Азербайджану.

В оборонному відомстві також заявили, що «минулої ночі напруженість уздовж всієї лінії фронту зберігалася». «Вірменська сторона продовжує обстрілювати населені пункти, розташовані поблизу лінії зіткнення військ», – стверджують азербайджанські військові.

Міністерство оборони Вірменії, зі свого боку, заявило, що азербайджанська армія минулої ночі застосувала в боях на лінії зіткнення в Нагірному Карабасі реактивну систему залпового вогню «Смерч».

За цими даними, триває обстріл населених пунктів Нагірного Карабаху і позицій «Армії оборони» цього сепаратистського регіону Азербайджану по всій лінії зіткнення. Азербайджанська сторона й далі активно застосовує безпілотні літальні апарати, один з яких збитий карабаськими силами, йдеться в повідомленні міноборони Вірменії.

Ситуація у Нагірному Карабасі різко загострилася у ніч на суботу, 2 квітня. І вірменська, і азербайджанська сторона звинуватили одна одну у наступі з застосуванням важкого озброєння. З обох сторін уже загинули десятки людей.

Нагірний Карабах, населений переважно вірменами, оголосив про вихід зі складу Азербайджану у 1991 році. Це призвело до збройного конфлікту, під час якого Азербайджан втратив контроль над територією, загинуло близько 30 тисяч людей. Нині сили, складені з етнічних вірмен, контролюють не лише територію Нагірного Карабаху, а й панівні висоти навколо цього регіону. Таким чином, Азербайджан не має фактичної влади приблизно над п’ятою частиною території, яка юридично цій державі належить.

XS
SM
MD
LG