Доступність посилання

ТОП новини
16 Листопад 2018, Київ 11:57

Новак: третю нитку енергомосту до Криму ввели в експлуатацію


Опори високовольтної ЛЕП для енергомосту, Ленінський район Криму

Міністр енергетики Росії Олександр Новак заявляє про введення в експлуатацію третьої нитку енергомосту до Криму з сусідньої Росії.

«Після дострокового запуску третьої нитки загальний обсяг видаваної потужності у Криму збільшено до 1060 мегават без урахування альтернативних і резервних джерел електропостачання. Максимальне пікове споживання на півострові у весняний період очікується на рівні не більше 1100 мегават, тобто, після сьогоднішнього запуску відключення енергопостачання споживачів практично повністю припиняться», – сказав 14 квітня Олександр Новак, якого цитує прес-служба російського Міненерго.

За словами російського міністра, це дозволить ліквідувати дефіцит електроенергії на півострові.

Президент Росії Володимир Путін повідомив 14 квітня під час «прямої лінії» про запуск третьої черги енергомосту з Кубані до анексованого Криму.

До Криму перестали постачати електроенергію з материкової України, оскільки закінчилась дія відповідного контракту.

Зараз Крим забезпечують за рахунок власної генерації, генераторних установок із Росії та енергомосту з Кубані. Енергоміст не витримує навантажень.

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG