Доступність посилання

ТОП новини
16 Лютий 2019, Київ 22:16

У Раді повторно зареєстрували законопроект про зміни щодо діяльності ГПУ


(©Shutterstock)

У Верховній Раді України повторно зареєстрували законопроект про внесення змін до законодавства щодо діяльності Генеральної прокуратури України та Державного бюро розслідувань.

Наразі тексту законопроекту на сайті Верховної Ради немає.

Вказується, що цей документ передано на розгляд і одержано Верховною Радою 19 квітня.

18 квітня з Верховної Ради відкликали законопроект з аналогічною назвою. Автором документа був на той час представник президента України в парламенті, народний депутат від «Блоку Петра Порошенка» Степан Кубів. 14 квітня його призначили першим віце-прем’єром.

Відповідно до регламенту Верховної Ради, законопроект вважається відкликаним, якщо до його прийняття в першому читанні повноваження депутата-ініціатора його внесення достроково припинено.

У законопроекті Кубіва пропонувалося дозволити претендувати на посаду генпрокурора особі, яка має вищу освіту та стаж роботи у сфері права або досвід роботи у законодавчому та правоохоронному органі не менше від 5 років.

Чинне законодавство передбачає, що на посаду генерального прокурора може бути призначений громадянин України, який має вищу юридичну освіту, а також має стаж роботи в сфері права не менше від 10 років.

Раніше деякі ЗМІ повідомляли, що на посаду генпрокурора обговорюється кандидатура колишнього голови МВС України, а нині голови парламентської фракції «Блок Петра Порошенка» Юрія Луценка, який не має досвіду роботи в органах прокуратури та юридичної освіти.

Згодом також народний депутат від «Блоку Петра Порошенка», колишній журналіст Сергій Лещенко публічно запропонував і свою кандидатуру на вакантну посаду Генерального прокурора України.

11 квітня керівництво Генеральної прокуратури України, керівники регіональних і військових прокуратур регіонів країни звернулися до президента України Петра Порошенка та спікера Верховної Ради Володимира Гройсмана з листами, в яких закликають під час відбору кандидата на посаду генпрокурора виходити з норм, передбачених законом «Про прокуратуру». Вони висловили «глибоке занепокоєння щодо заяв окремих представників громадських організацій і деяких політиків про необхідність призначення на посаду генпрокурора людини, яка не має досвіду роботи в органах прокуратури».

Відповідно до чинного законодавства, генеральний прокурор призначається на посаду та звільняється з посади за згодою Верховної Ради президентом України.

Recommended

XS
SM
MD
LG